Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 13 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 13 Kasım 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 37.000 dolarda sakinleşirken geçen haftanın en iyi performans gösteren varlıkları hangileri oldu? Ayrıntılar burada...

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 13 Kasım 2023
Hızlı İçerik

Hafta sonu yaklaşık 37.000 dolar seviyesindeki kısa fiyat artışlarının ve düşüşlerinin yanı sıra Bitcoin (BTC) fiyatı son birkaç günde büyük ölçüde sakinleşti.

Filecoin (FIL), Polygon (MATIC), Optimism (OP) ve birkaç altcoin dışında çoğu altcoin de bugün oldukça durgun.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatı en son yaklaşık bir hafta önce 35.000 dolar seviyesinin altına düştü. Fakat boğalar bu noktada piyasayı ele geçirdi ve varlığı hemen kuzeye doğru neredeyse 36.000 dolara itti.

Küçük bir geri çekilmenin ardından Bitcoin fiyatı, Perşembe günü atağa geçti ve 18 ay sonra ilk kez 38.000 dolara fırladı. Yine de bu momentumu koruyamadı ve ardından gelen reddedilme onu 2.000 doların üzerinde geriletti.

Bitcoin fiyatı ilerleyen saatlerde kaybettiği değerin bir kısmını geri almaya başladı ve hafta sonu itibarıyla 37.000 doların üzerine çıktı. 

Şu an itibariyle Bitcoin fiyatı bir kez daha 37.000 dolar civarında bulunuyor ve piyasa değeri 725 milyar doların altına iniyor. Altcoinler üzerindeki hâkimiyeti ise yüzde 51'in biraz üzerinde.

Altcoinler

Geçtiğimiz yedi gün kripto para birimlerinin çoğu için oldukça olumlu geçti. BlackRock'ın ABD'de spot Ethereum ETF başvurusunda bulunacağı yönündeki spekülasyonlar nedeniyle Ethereum (ETH), kazanç bakımından liderler arasında yer aldı. Yerel token, bir noktada 1.900 dolardan 2.100 doların üzerine çıkarak 7 ayın zirvesini kaydetmiş oldu. Fakat ETH fiyatı şu anda yaklaşık 100 dolar daha aşağıda işlem görüyor.

Spekülasyonlardan bahsetmişken FTX'in nihayet operasyonları yeniden başlatabileceğine dair söylentiler, FTX Token (FTT) fiyatının aynı zaman dilimi içinde fırlamasına neden oldu. Günlük yüzde 9'luk bir geri çekilmeye rağmen FTT fiyatı haftalık ölçekte yüzde 200 arttı.

İlk 100'deki diğer üç haneli fiyat kazananlar arasında ORDI, Celestia (TIA) ve 0x Protocol (ZRX) yer alıyor. Terra (LUNA), THORChain (RUNE), Solana (SOL), Avalanche (AVAX), Cronos (CRO) ve Filecoin (FIL) de aynı şeyi yapıyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri geçen hafta yaklaşık 100 milyar dolar arttı ve CMC'de 1,4 trilyon doların oldukça üzerinde bulunuyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 13 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 13 Kasım 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar