Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 14 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 14 Ekim 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 27.000 doların altında dururken XDC Network (XDC) fiyatı günlük olarak yüzde 7 yükseldi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 14 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saat içinde 27.000 dolar seviyesini aşmaya çalıştı ancak ayılar buna izin vermedi ve varlık bu çizginin biraz altında kaldı.

Çoğu altcoin, son fiyat düşüşlerinin ardından 24 saatlik küçük artışlar kaydetti ve XDC Network (XDC) bugünün en iyi performans göstereni oldu.

Bitcoin 

Bir haftadan kısa bir süre önce, geçen Pazar, Bitcoin (BTC) fiyatının çok daha yüksek seviyelerde işlem gördüğü ve 28.000 doların oldukça üzerinde yer aldığı bir dönemdi. Fakat İsrail-Hamas çatışmaları, BTC fiyatında kademeli bir düşüşün başlamasında rol oynadı.

Varlık, yeni iş haftasının başlamasıyla değer kaybetmeye başladı. Bu, Çarşamba günü 26.500 dolara büyük bir düşüşle sonuçlandı. Bu, aynı zamanda iki haftadaki en düşük fiyat noktası oldu.

Yine de Bitcoin boğaları bir miktar toparlanmaya çalıştı ve onu 27.000 dolara kadar itti. Fakat Bitcoin yükselişe devam edemedi ve o zamandan bu yana birkaç yüz dolar geriledi.

27.000 doların altında sıkışıp kalması, piyasa değerinin hala 525 milyar dolar olduğu ve altcoinler üzerindeki hâkimiyetinin yüzde 50'ye hafif uzakta olduğu anlamına geliyor.

Altcoinler

Çoğu altcoin Bitcoin'den bile daha sert düştü. Örneğin; Ethereum (ETH) fiyatı, birkaç gün içinde 250 doların üzerinde düşüş yaşadı ve 7 ayın en düşük seviyesi olan 1.550 doların altına geriledi. Fakat son 24 saat biraz daha olumlu geçti.

ETH, BNB, Dogecoin (DOGE), Toncoin (TON) ve Litecoin (LTC) fiyatları yüzde 1'e kadar arttı. Daha fazla kazanç, yüzde 1-2 oranında artış gösteren XRP, Polygon (MATIC) ve Polkadot (DOT) gibi altcoinlerden geldi.

Solana (SOL), yüzde 3'lük yükselişle büyük altcoinler arasında en iyi performansı sergileyen varlık oldu. Sonuç olarak SOL fiyatı, 20 doların üzerinde kaldı.

Internet Computer (ICP), Cronos (CRO), Maker (MKR), Aptos (APT) ve Lido DAO (LDO) fiyatları son 24 saatte yüzde 3-5 oranında artış gösterdi. Bununla birlikte XDC Network (XDC), yüzde 7 ile en fazla artış gösteren token oldu ve 0,05 dolara yakın işlem gördü.

Kripto para piyasasının toplam değeri nispeten hareketsiz bir şekilde 1.050 trilyon dolar civarında kaldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 14 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 14 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar