Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 14 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 14 Eylül 2023

Analiz

ABD TÜFE rakamlarının ardından Bitcoin fiyatı 26.000 doların üzerine çıkarken Solana fiyatı günlük olarak yüzde 4 artış gösterdi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 14 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı son birkaç gündür biraz daha dalgalı bir seyir izledi ancak dünkü ABD TÜFE rakamlarının beklenenden yüksek olmasından sonra bile 26.000 doların üzerinde kalmayı sürdürdü.

Altcoinler de biraz yeşil renkte. Ethereum (ETH) 1.600 doları geri kazanırken XRP bir kez daha 0.5 dolara yaklaştı.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC), geçen haftanın sonunda ve beklendiği gibi hafta sonu boyunca birkaç gün hareketsiz kaldı ve 26.000 dolar çizgisini aşamadı. Pazartesi akşamı Bitcoin fiyatının 1.000 dolardan fazla düşüşle iki ayın en düşük seviyesi olan 25.000 doların biraz altına düşmesiyle işler daha da kötüye gitti.

Yine de boğalar hareketi hızla durdurdu ve varlığı kuzeye doğru itti. Birkaç dakika içinde Bitcoin fiyatı, tüm kayıplarını telafi etti ve bir kez daha 26.000 dolara yakın işlem gördü.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 14 Eylül 2023

Çarşamba günü tüm gözler ABD'ye çevrildi. Dünyanın en güçlü ekonomisinin Ağustos ayı TÜFE rakamları genel beklentilerin biraz üzerinde gerçekleşti.

Daha önceki olaylarda bu durum Bitcoin volatilitenin artmasına yol açmıştı ancak dün durum böyle değildi. Bitcoin fiyatı nispeten hareketsiz kaldı ve hatta birkaç yüz dolar ekledi. Bu nedenle şu an itibariyle 26.000 doların üzerinde işlem görüyor, piyasa değeri 510 milyar doların çok üzerinde ve altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 49’un biraz üzerinde.

Altcoinler

Altcoinler de şu anda günlük ölçekte hafif yeşil renkte. Ethereum (ETH), geçtiğimiz gün yaklaşık yüzde 1,5 oranında değer kattı ve 1.600 doların üzerinde bulunuyor. BNB, XRP Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Polkadot (DOT) ve Polygon (MATIC) küçük kazanımlar gördü.

Solana (SOL) ve Litecoin (LTC), büyük altcoinler arasında en fazla yükselişte olanlardır. Solana (SOL) fiyatı yüzde 4 artarken Litecoin (LTC) fiyatı yüzde 3 arttı.

Hedera (HBAR) fiyatı yüzde 9'dan fazla artışla 0,05 dolara yükselerek ilk 100 kripto para birimi arasında en önemli kazanımı elde etti.

Toncoin (TON) fiyatı ise bir günde yüzde 2'nin biraz üzerinde düşüş yaşadı ancak dünkü büyük yükselişin ardından hala 1,9 dolar civarında işlem görüyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri birkaç milyar daha arttı ve CMC'de 1.050 trilyon dolar civarında bulunuyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 14 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 14 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar