Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 14 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 14 Kasım 2023

Analiz

BTC fiyatı 37.000 dolar seviyesini kaybederken SOL, FIL, CRO ve APT günde yüzde 5 düşüş yaşadı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 14 Kasım 2023
Hızlı İçerik

Birkaç gün boyunca 37.000 dolar seviyesinde yatay işlem gördükten sonra Bitcoin (BTC) fiyatı daha da kötüye gitti ve bu seviyenin çok altına düştü.

Solana (SOL), Filecoin (FIL), Cronos (CRO), Aptos (APT) ve diğerleri de önemli değer kayıpları yaşadı. Sonuç olarak birçok altcoin bugün kırmızı renkte.

Bitcoin

Geçtiğimiz hafta Bitcoin (BTC) için oldukça olumlu geçti. Doruk noktası Perşembe günü, boğaların büyük bir yükseliş başlatmasıyla gerçekleşti ve bu da Bitcoin fiyatının 38.000 dolara yükselerek 18 ayın en yüksek seviyesini kaydetmesi ile sonuçlandı. 

Fakat varlık, momentumunu koruyamadı ve neredeyse anında 2.000 doların üzerinde değer kaybederek aşırı kaldıraçlı yatırımcıların milyonları tasfiye etmesine neden oldu.

Oldukça hızlı bir şekilde toparlanan Bitcoin fiyatı, hafta sonu geldiğinde 37.000 doların üzerine geri döndü. Birkaç gün boyunca çok az dalgalanma yaşayan veya hiç dalgalanma yaşamayan Bitcoin fiyatı bu çizgide kaldı.

Ayılar son 24 saat içinde kontrolü ele geçirdi ve kripto para birimini güneye doğru birkaç günün en düşük seviyesi olan 36.200 dolara itti. Şu an itibariyle Bitcoin fiyatı bir miktar toparlanma gösterdi ancak hala 37.000 doların altında duruyor.

Bitcoin'in piyasa değeri 720 milyar doların altına geriledi. Fakat altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 51'in biraz üzerinde bulunuyor.

Altcoinler

Altcoinlerin çoğu son birkaç günde yüksekten uçtu ve beklendiği gibi günlük ölçekte soğudu. Günlük en önemli kayıplardan bazıları arasında Solana (SOL), Filecoin (FIL), Aptos (APT) ve Cronos (CRO) yer alıyor. Bunların hepsi yaklaşık yüzde 5 oranında düşüş yaşadı.

Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Chainlink (LINK), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX), Litecoin (LTC), Shiba Inu (SHIB) ve diğerlerinden daha fazla kayıp geliyor.

Buna karşılık Polygon (MATIC) fiyatı günlük yüzde 5,5'lik bir artışla 0,9 doların üzerine çıktı. XRP ve Ethereum (ETH) ise hafif yeşil renkte.

Kripto para piyasasının toplam değeri bir gecede biraz geriledi ancak CMC'de 1,4 trilyon doların üzerinde kaldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 14 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 14 Kasım 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar