Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 15 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 15 Aralık 2023

Analiz

Bitcoin fiyatı 43.000 doların altında işlem görürken Solana ise BONK hype'ı ile yüzde 8 patladı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 15 Aralık 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC), büyük cüzdan şirketi Ledger tarafından bildirilen güvenlik açığı sorunlarının ortasında dün çılgın bir yükselişe geçti ancak şu anda 43.000 doların biraz altında sakinleşti.

Altcoin'lerin çoğunda küçük kayıplar veya kazançlar var ancak Solana (SOL), belki de BONK hype'ının da etkisiyle yükselmeye devam ediyor.

Bitcoin

Bitcoin (BTC), Cumartesi günü 44.700 dolar ile 19 ayın zirvesine sıçradı ancak ivmesini sürdürmeyi başaramadı ve hafta sonunun geri kalanında 44.000 dolara geriledi. Pazartesi günü, fiyatların 41.000 doların altına düşmesiyle olumsuz bir notla başladı. Durum Salı günü kötüleşti ve Bitcoin fiyatı haftalık en düşük seviye olan 40.200 dolara geriledi.

Boğalar 44.000 dolar sınırını korumayı başardılar ve birkaç gün sonra Bitcoin fiyatının 43.000 doların üzerine çıkmasıyla sonuçlanan bir yükseliş başlattılar. Fakat dün, Ledger'deki güvenlik açıkları nedeniyle oldukça değişken bir ticaret günüydü.

Haber çıktıktan sonra Bitcoin fiyatı 1.500 dolardan fazla düşüşle 41.500 dolara geriledi. Ledger düzeltmeyi duyurduktan sonra Bitcoin neredeyse tüm kayıpları telafi etti ve 43.000 doların üzerine geri dönerek milyonları tasfiye halinde bıraktı.

Şu an itibariyle Bitcoin fiyatı 43.000 dolar civarında bulunuyor. Piyasa değeri 840 milyar dolara yükseldi ancak altcoinler üzerindeki hakimiyeti darbe aldı ve yüzde 52'nin altına düştü.

Altcoinler

Meme coin BONK'un son zamanlarda en iyi performansı gösteren kripto para olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yalnızca son 24 saatte varlığı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaran yüzde 100'lük devasa bir artış görüldü. Haftalık ölçekte BONK dört haneli artış kaydetti.

Beklendiği üzere bu durum Solana (SOL) için de fiyat artışına yol açtı. Token son 24 saat içinde yüzde 8'in üzerinde artış gösterdi ve şu anda 80 dolara yakın işlem görüyor.

Avalanche (AVAX), yüzde 5,5 değer kazanarak 40 dolardan işlem görmeye başladı. Ethereum (ETH), Cardano (ADA), XRP, Dogecoin (DOGE) ve TRON (TRX) küçük kazançlar yaşarken BNB ise önemsiz kayıplar yaşıyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri 1,6 trilyon doların üzerinde kaldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 15 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 15 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar