Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 15 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 15 Eylül 2023

Analiz

Bitcoin fiyatı 27.000 dolara yaklaşarak iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştı ancak bazı altcoinler daha iyi performans gösterdi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 15 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saat içinde yükselmeye devam etti ve 26.800 doların biraz üzerinde iki haftanın zirvesine ulaştı.

Altcoinler de hafif yeşil renkte olup Bitcoin Cash (BCH), VeChain (VET) ve Axie Infinity (AXS) günün en iyi performans gösterenleri olarak ortaya çıkıyor.

Bitcoin 

Bitcoin fiyatı, piyasanın geri kalanıyla birlikte Pazartesi günü sert bir düşüş yaşadı. Birkaç gün boyunca 26.000 doların biraz altında yatay işlem gördükten sonra varlık yaklaşık 1.000 dolar kaybetti ve iki ayın en düşük seviyesine geriledi.

Ancak boğalar, bu seviyeyi korumayı başardı ve hızla kontrolü ele geçirdi. Kripto para birimi birkaç saat içinde kaybettiği tüm değeri geri kazandı ve hatta eskisinden daha kararlı bir şekilde 26.000 doların üzerine çıktı.

Uyarı: Bitcoin, Rahatlama Rallisi Öncesi Bu Seviyeye Düşebilir!Kripto Para Piyasasında Son Durum: 15 Eylül 2023

Çarşamba günü ABD TÜFE verileri açıklandığında, özellikle beklenenin biraz üzerinde olması nedeniyle volatilitenin artacağı yönünde endişeler vardı. Ancak durum böyle değildi ve Bitcoin fiyatı 26.000 doları korudu.

Bitcoin fiyatı o zamandan bu yana daha da yükseldi ve bugün erken saatlerde 31 Ağustos'tan bu yana ilk defa 27.000 dolara yaklaştı. Fakat varlık henüz bu seviyeyi geçemedi ve şu anda bu seviyenin birkaç yüz dolar altında duruyor.

Piyasa değeri 520 milyar dolara yaklaşırken, altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 49'un üzerinde bulunuyor.

Altcoinler

Altcoinler de bugün hafif yeşil renkte. Ethereum (ETH), BNB ve Dogecoin (DOGE) yüzde 1'e kadar kazanç elde ederken Cardano (ADA), Solana (SOL), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC), Litecoin (LTC) ve Shiba Inu (SHIB) yüzde 2 artış gösterdi.

XRP, TRON (TRX) ve Toncoin (TON) yüzde 3-4 oranında arttı. Böylelikle XRP 0,5 dolara yakın, TRX 0,08 doların üzerinde ve TON 1,95 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Cash (BCH), VeChain (VET) ve Axie Infinity (AXS) gibi altcoinlerden daha da etkileyici kazançlar geliyor. BCH yüzde 8'den fazla, VET yüzde 5 artarken, AXS ise yüzde 10'un üzerinde artış gösterdi.

Kripto para piyasasının toplam değeri şu anda 1.050 trilyon doları aşıyor. Bu, metriğin son beş gün içinde 50 milyar doların üzerinde artış gösterdiği anlamına geliyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 15 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 15 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar