Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 15 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 15 Kasım 2023

Analiz

BTC fiyatı haftanın en düşük seviyelerine gerilerken SOL ve AVAX fiyatları piyasa duyarlılığına meydan okuyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 15 Kasım 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyat düşüşleri son 24 saatte daha da kötüleşti. Varlık, 36.000 dolardan haftalık en düşük seviye olan 35.000 dolara düştü.

Çoğu altcoin de bugün kırmızı renkte ve toplam piyasa değeri bir noktada 40 milyar doların üzerine çıktı.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatının 18 ayın zirvesi olan 38.000 dolara yükseldiği ve 36.000 doların altına şiddetle reddedildiği geçen Perşembe günü yaşanan artan volatiliteden bu yana kripto para birimi, önemli ölçüde daha az dalgalanmayla işlem görüyordu.

Sonraki günlerde biraz toparlanan Bitcoin fiyatı, hafta sonu ve Pazartesi günü 37.000 dolar civarına yerleşti. Potansiyel bir geri çekilmenin ilk işaretleri, dün Bitcoin fiyatının 36.000 doların biraz üzerine gerilemesiyle geldi. ABD TÜFE rakamları en azından ilk başta durumu çok fazla etkilemedi ancak daha sonra tablo daha da kötüye gitti.

Ayılar varlığı sert bir şekilde güneye itti ve Bitcoin fiyatı kendisini haftanın en düşük seviyesi olan 35.000 dolara düşerken buldu. Yine de iyi tepki verdi ve o zamandan bu yana neredeyse 1.000 dolar toparlandı. Bununla birlikte Bitcoin fiyatı şu an itibariyle hala 36.000 doların altında ve piyasa değeri 700 milyar doların altına düşmek üzere.

Altcoinler üzerindeki hâkimiyeti de darbe aldı ve CMC'de yüzde 51'in altında.

Altcoinler

Altcoinlerin çoğu güneye doğru giderek Bitcoin'i takip etti. Günlük kayıpların bir kısmını toparlasa da Ethereum (ETH), BNB, XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Polygon (MATIC), Polkadot (DOT) ve Toncoin (TON) gibi varlıklar şu anda kırmızı renkte.

Diğer tarafta Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) duruyor. Her iki varlık da sırasıyla yüzde 9 ve yüzde 12,5 oranında artış gösterdi. SOL fiyatı 60 dolara yakın. AVAX fiyatı ise 19 dolarda.

Lido DAO (LDO), Kaspa (KAS), THORChain (RUNE) ve Cosmos (ATOM) gibi altcoinlerden ise daha fazla kazanç geliyor. İlk üçünde günlük fiyat artışları çift haneli oldu.

Bununla birlikte kripto para piyasasının toplam değeri bir gecede 40 milyar dolarlık bir düşüş gördü ancak bunun yaklaşık yarısı günlük en düşük seviyelerinden toparlandı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 15 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 15 Kasım 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar