Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Aralık 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 42.000 dolara düşerken ICP günde yüzde 40 artış gösterdi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Aralık 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saat içinde bir miktar ivme kaybetti ve tekrar 42.000 dolara geriledi.

Çoğu altcoin de kırmızı renkte. Solana (SOL) ve Cardano (ADA) yüzde 5'in üzerinde düşüş yaşadı. Fakat Internet Computer (ICP) yüzde 40'lık büyük bir artışla patlama yaşadı.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatı bir hafta önce 44.700 dolara ulaştı. Bu, varlığın bir buçuk yılı aşkın süredir kaydettiği en yüksek seviye oldu. Fakat o noktada tablo kötüleşmeye başladı.

Pazartesi günü özellikle Bitcoin'in saatler içinde 3.000 dolardan fazla değer kaybettiği ve 41.000 doların altına düştüğü görüldü. Salı günü kripto para birimi daha da düşerek haftalık en düşük seviye olan 40.200 dolara geriledi.

Boğalar bu fiyat düşüşlerini durdurmaya çalıştı ve ABD TÜFE verileri ve son FOMC toplantısının ortasında Bitcoin fiyatını 43.000 dolara doğru itti. Ledger'daki güvenlik açıkları, Bitcoin fiyatının Perşembe günü 1.500 dolar düşmesi ve artması ile birlikte daha fazla volatiliteye neden oldu.

Fakat o zamandan beri Bitcoin fiyatı ivmesini yeniden kazanmak için mücadele etti ve şu anda 42.000 doların sadece biraz üzerinde bulunuyor. Piyasa değeri 825 milyar dolara geriledi ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti yüzde 51,6'ya düştü.

Altcoinler

Çoğu altcoin bugün kırmızıya döndü ve Solana (SOL) en fazla düşüşü yaşadı. SOL fiyatı yüzde 6,5 oranında değer kaybettiği ancak hala 70 doların üzerinde işlem görüyor.

Cardano (ADA) da benzer bir oranda düşüş gösterdi ancak 0,6 doların üzerinde kaldı. Dogecoin (DOGE) yüzde 3, Chainlink (LINK) yüzde 4, XRP yüzde 2, Ethereum (ETH) yüzde 1,5 ve BNB yüzde 1,2 düşüş ile kırmızı renkte.

Internet Computer (ICP) en iyi performans gösteren varlık olarak öne çıkıyor. Varlık neredeyse yüzde 40 oranında arttı ve şu anda 9 dolara yakın duruyor. WOO Network (WOO), Osmosis (OSMO) ve Filecoin (FIL) yüzde 10-16 civarında kazançlarla aynı şeyi takip ediyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri bir günde yaklaşık 30 milyar dolar azaldı ve 1,6 trilyon doların altına düşmek üzere.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar