Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Ekim 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 28.000 dolara doğru yükselirken kripto para piyasasına saatler içerisinde 30 milyar dolar eklendi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Birkaç gün süren düşük fiyat performansının ardından Bitcoin (BTC) fiyatı nihayet kendisini 1.000 doların üzerinde kuzeye taşıyan dikkate değer bir yükseliş başlattı.

Altcoinler de aynısını yaptı ve yeşil artık neredeyse tüm grafiklere hakim durumda. Solana (SOL) fiyatı günlük yüzde 4 artışla 20 dolar seviyesini korudu.

Bitcoin 

Önceki iş haftası, 28.000 doların üzerinde tutunmayı başaramadığı için değer kaybetmeye başlayan Bitcoin (BTC) için pek de iyi başlamadı. Sonraki birkaç gün oldukça sancılı geçti. Bitcoin fiyatı, Çarşamba günü 2 haftanın en düşük seviyesi olan 26.500 dolara geriledi.

Boğalar bu noktada hareketi durdurdu ve daha fazla düşüşe izin vermedi. Böylelikle Bitcoin fiyatı, 26.500 doların üzerinde kalmayı başardı ve 27.000 dolara kadar yükseldi.

Beklendiği gibi hafta sonu oldukça sıkıcıydı ve çok az hareket vardı veya hiç hareket yoktu. Fakat Pazartesi günkü Asya işlem saatleri, çok daha fazla volatiliteyi beraberinde getirdi. Kripto para birimi, birkaç saat içerisinde 1.000 dolardan fazla değer kazandı ve haftalık en yüksek seviyesi olan 28.000 doların biraz altına yükseldi.

Gün içerisinde yüzde 3,5 oranında artış olması, Bitcoin'in piyasa değerinin hızla 540 milyar doların üzerine çıktığı anlamına geliyor. Altcoinler üzerindeki hâkimiyeti de şu anda yüzde 50’nin oldukça üzerine çıkıyor.

Altcoinler

Altcoinler de muhtemelen İsrail ile Hamas arasında devam eden çatışma nedeniyle geçen hafta zarar gördü. Fakat şimdi yeşil, neredeyse tüm listeleri ele geçirdi.

Ethereum (ETH) fiyatı yüzde 1,5 oranında artış göstererek 1.600 dolara yaklaştı. BNB fiyatı günlük yüzde 2,5 artışın ardından 210 doların üzerine çıktı. XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Toncoin (TON), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC) ve Litecoin (LTC) yüzde 1-2 oranında arttı.

Solana (SOL) fiyatı yüzde 4 artışla 23 dolara yakın duruyor. Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV), büyük altcoinler arasında en fazla kazancı elde etti. BCH fiyatı yüzde 5'in üzerinde artış yaşarken BSV fiyatı yüzde 11'den fazla artış gösterdi.

Kripto para piyasasının toplam değeri, bu sabah yaşanan fiyat artışlarından yaklaşık 30 milyar dolar kazandı. Sonuç olarak metrik, şu anda 1.080 trilyon doların üzerinde bulunuyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar