Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Eylül 2023

Analiz

Toncoin günlük yüzde 10 artışın ardından 2 doların üzerine çıktı. Bitcoin ise 27.000 dolara ulaşmakta başarısız oldu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı, 27.000 dolarlık çizgiyi kaldırmayı denedi ancak doğrudan ona meydan okuma şansı bulamadan başarısız oldu ve şu anda ondan yaklaşık 500 dolar uzakta duruyor.

Çoğu altcoin günlük ölçekte daha sakin ancak Toncoin (TON) değil. TON fiyatı yüzde 10 daha arttı ve 2 doların oldukça üzerinde duruyor.

Bitcoin 

Bitcoin fiyatı Pazartesi günü büyük bir düşüş yaşadı ve 25.000 doların biraz altında iki ayın en düşük seviyesini gördü. Ancak bir finans devinin son spot Bitcoin ETF başvurusunun ardından manzara hızla değişti ve Bitcoin fiyatı tüm kayıplarını neredeyse anında telafi etti.

Üstelik varlık, takip eden günlerde de yükselişini sürdürdü ve bu yükseliş dün akşam zirveye ulaştı. Sadece birkaç saat önce kripto para birimi, iki haftadan uzun bir sürenin en yüksek fiyat seviyesi olan 26.900 dolara ulaştı. 

Fakat yükselişe devam edemedi ve 27.000 dolar seviyesine gerçekten meydan okuyamadı. O noktada reddedildi ve bir miktar zemin kaybetti. Bu nedenle Bitcoin fiyatı şu anda 26.500 dolardan işlem görüyor.

Piyasa değeri aslında dünle aynı noktada, sadece 520 milyar doların biraz altında. Aynı durum, yüzde 49'un biraz üzerinde olan altcoinler üzerindeki hâkimiyeti için de geçerli.

Altcoinler

Toncoin, mesajlaşma devi Telegram'ın olumlu katılımının ardından geçen hafta en iyi performans gösterenler arasında yer aldı. Yalnızca son 24 saat içerisinde TON fiyatı yüzde 10 artış gösterdi ve bu da onu 2 doların çok ötesinde yeni bir yerel zirveye itti. TON'un haftalık ölçekte kazancı yüzde 20 seviyesinde.

Polkadot (DOT), Litecoin (LTC), VeChain (VET) ve Maker (MKR), büyük altcoinler arasında diğer önemli kazanç sağlayanlar arasında yer alıyor. VET fiyatı yüzde 5'in biraz üzerinde artışla bu grup içerisinde en fazla artış gösteren varlık oldu.

Öte yandan; Ethereum (ETH), BNB, XRP, Dogecoin (DOGE), Polygon (MATIC) ve Shiba Inu (SHIB) küçük kazançlarla seyrederken Cardano (ADA), Solana (SOL) ve TRON (TRX) hafif kırmızıda.

Kripto para piyasasının değerine birkaç milyar daha eklendi ve şu anda CMC'de 1.060 trilyon doların üzerinde bulunuyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar