Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Kasım 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 38.000 dolara doğru yükselirken kripto para piyasasının toplam değerine 60 milyar dolar eklendi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Kasım 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı dün gördüğü haftalık düşük seviyeye iyi tepki verdi ve saatler içinde 3.000 dolar fırlayarak bir kez daha 38.000 dolara doğru atağa geçti.

Altcoinler de yeşile döndü. Ethereum (ETH) fiyatı 2.000 doları geri aldı ve BNB fiyatı 250 doların üzerine çıktı.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatı tam olarak bir hafta önce büyük bir düşüş yaşadı ve 18 ay sonra ilk kez 38.000 dolara yükseldi. Fakat ayılar bu hareketi önceden tahmin etti ve varlığı hızla güneye doğru itti. Birkaç dakika içinde Bitcoin fiyatı 2.000 doların üzerinde düşüş yaşadı.

Hafta sonu geldiğinde Bitcoin fiyatı bir miktar değer kazandı ve birkaç gün boyunca 37.000 doların üzerinde kaldı. Durum Salı günü ve özellikle de ayıların kripto para birimini haftanın en düşük seviyesi olan 35.000 dolara düşürdüğü Çarşamba günü daha da kötüleşti.

Yine de Bitcoin fiyatı bu destek seviyesinden sıçradı ve bir yükseliş daha başlattı. Bu sefer varlık bir günden kısa bir sürede 3.000 dolar kazandı ve saatler önce bir kez daha 38.000 dolara doğru harekete geçti. 

Bitcoin fiyatı bu seviyeden yaklaşık 500 dolar uzakta duruyor. Bitcoin'in piyasa değeri yaklaşık 30 milyar dolar arttı ve CMC'de 730 milyar doların biraz üzerinde bulunuyor.

Altcoinler

Genellikle Bitcoin için volatilitenin arttığı zamanlarda olduğu gibi çoğu altcoin kenarda durup bekleme eğiliminde değildir. Büyük piyasa değerine sahip altcoinlerde en mütevazı değer kazananlar arasında yüzde 4'e varan fiyat artışlarıyla Ethereum (ETH), BNB, XRP, TRON (TRX), Chainlink (LINK) ve Litecoin (LTC) yer alıyor. ETH fiyatı 2.000 dolar seviyesini aşarken BNB fiyatı 250 doların üzerinde işlem görüyor.

Daha dikkat çekici fiyat artışları Solana (SOL) (yüzde 11), Cardano (ADA) (yüzde 9), Dogecoin (DOGE) (yüzde 6), Polkadot (DOT) (yüzde 8), Toncoin (TON) (yüzde 8) ve Uniswap (UNI) (yüzde 5,5) gibi altcoinlerden geliyor. Avalanche (AVAX), günlük yüzde 27'lik devasa bir artış yaşadı ve şu anda 23 doların oldukça üzerinde işlem görüyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri bir gecede 60 milyar dolardan fazla arttı ve şu anda CMC'de 1.450 trilyon dolara yakın.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 16 Kasım 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar