Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 17 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 17 Kasım 2023

Analiz

Dogecoin (DOGE) fiyatı günde yüzde 10 artış gösterirken Bitcoin (BTC) ve çoğu altcoin sert düşüş yaşadı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 17 Kasım 2023
Hızlı İçerik

Bir kez daha 38.000 doları aşamayan Bitcoin (BTC) fiyatı önemli bir darbe aldı ve bir günde 2.000 doların üzerinde düşüş yaşadı.

Çoğu altcoin de kırmızı renkte. BlackRock'ın ETF başvurusuna rağmen Ethereum (ETH) fiyatı 2.000 dolar seviyesini kaybetti. Solana (SOL) fiyatı da çift haneli düşüş yaşadı. 

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC) fiyatı hafta sonu ve pazartesi günü yaklaşık 37.000 dolardan işlem gördü ancak bu noktada tablo önemli ölçüde daha değişken hale geldi. İlk başta ayılar piyasanın kontrolünü ele geçirdi ve varlığı sert bir şekilde güneye doğru itti. Sonuç olarak Bitcoin fiyatı haftalık en düşük seviye olan 35.000 dolara geriledi.

Fakat Bitcoin fiyatı bu 2.000 dolarlık düşüşe iyi bir tepki verdi ve hemen büyük bir yükseliş başlattı. Bu, yedi günlük süre içinde ikinci kez 38.000 dolara yükselişle sonuçlandı.

Önceki girişimde olduğu gibi bu da oldukça başarısız oldu ve Bitcoin fiyatı 24 saat içinde 2.000 dolardan fazla değer kaybederek 36.000 doların altına geriledi.

Her ne kadar tekrar toparlanıp bir miktar toparlansa da varlık gün içinde hala yaklaşık yüzde 3 kayıpta. Piyasa değeri 710 milyar doların altına düşerken, altcoinler üzerindeki hâkimiyeti hala yüzde 51 seviyesinde bulunuyor.

Altcoinler

Altcoinlerin çoğu dün yerel zirvelere yükseldi ancak bugün durum oldukça farklı. Belki de Perşembe günkü en büyük haber BlackRock'ın SEC'e spot Ethereum ETF başvurusunda bulunmasıydı. Fakat Ethereum (ETH) fiyatı o zamandan bu yana yaklaşık 100 dolar düştü. 

BNB, XRP, Polkadot (DOT), Litecoin (LTC), Toncoin (TON) ve Uniswap (UNI) benzer yüzdelerle düştü.

Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX), Chainlink (LINK), Cardano (ADA) ve Solana (SOL) gibi altcoinlerden daha da fazla günlük düşüş geliyor. SOL fiyatı yüzde 10'dan fazla düşüş yaşadı.

Büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında yeşil renkte olan tek varlık Dogecoin (DOGE) oldu. DOGE fiyatı yüzde 10 arttı ve 0,085 doların üzerinde işlem görüyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri dünkü kazanımların neredeyse tamamını sildi ve 1,4 trilyon doların biraz altına geri döndü.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 17 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 17 Kasım 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar