Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 18 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 18 Ekim 2023

Analiz

Bitcoin fiyatının 29.000 doları kırmaya yönelik başarısız girişimine rağmen söz konusu kripto para biriminin hâkimiyeti yükselmeye devam ediyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 18 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı saatler önce bir kez daha 29.000 dolar seviyesini kırmayı denedi ancak durduruldu ve şu anda bu seviyenin birkaç yüz dolar altında bulunuyor.

Bununla birlikte altcoinlerin çoğu şu anda kırmızı bölgede olduğundan, Bitcoin'in altcoinler üzerindeki hâkimiyeti birkaç ay içinde yeni zirvelere doğru yükselmeye devam ediyor.

Bitcoin 

Bitcoin'in fiyat performansı hafta sonu boyunca oldukça sıkıcıydı ve varlık 27.000 dolar civarında yatay işlem görüyordu. Fakat Bitcoin fiyatı Pazartesi sabahı bu seviyeyi aşmayı başardı. İşte o zaman boğalar piyasa kontrolünü ele geçirdi ve kripto para birimini 1.000 dolar kadar yukarı itti.

SEC'in nihayet ABD'de bir spot Bitcoin ETF'ini onayladığı yönündeki sahte raporun ardından, o günün ilerleyen saatlerinde daha fazla fiyat artışı geldi. Varlık, ani bir yükselişle tepki verdi ve onu 2.000 dolar artışla iki ayın en yüksek seviyesine itti.

Fakat rapor yalanlanınca Bitcoin fiyatı hızla değer kaybetmeye başladı ve 28.000 dolara geriledi. Söz konusu fiyat, geri çekilmeye iyi tepki verdi ve 29.000 dolara doğru fırladı. 

Yine de ayılar hareketi durdurdu ve Bitcoin fiyatı şu anda bu seviyeden yaklaşık 500 dolar uzakta işlem görüyor. Bununla birlikte Bitcoin'in piyasa değeri 557 milyar dolara ulaştı ve altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yeniden yüzde 51'in üzerinde yeni bir yerel zirveye ulaştı.

Altcoinler 

Artan Bitcoin hâkimiyeti, çoğu altcoinin son 24 saat içinde ya önemli bir kazanç elde edemediği ya da kayıplara uğradığı anlamına geliyor. Önemli bir kazanç elde edemeyenler arasında Ethereum (ETH), BNB ve XRP yer alırken kayıplara uğrayanlar arasında Solana (SOL), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Polygon (MATIC), Polkadot (DOT) ve Litecoin (LTC) yer alıyor.

Toncoin (TON), kayda değer bir fiyat artışı yaşayan birkaç altcoin arasında yer alıyor. TON fiyatı yüzde 5'in üzerinde artış gösterdi ve şu anda 2 doların üzerinde işlem görüyor.

Diğer düşük ve orta ölçekli altcoinlerin çoğu bugün kırmızı renkte işlem görürken, kripto para piyasasının toplam değeri 1,1 trilyon dolar seviyesinin üstesinden gelemedi ve şu anda bu seviyenin altında bulunuyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 18 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 18 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar