Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 18 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 18 Eylül 2023

Analiz

Bitcoin 27.000 doları geçerken Chainlink ise bugünün en iyi performans göstereni oldu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 18 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün 27.000 dolar seviyesini geçmeyi başardı. Toncoin (TON) aynı dönemde yüzde 3'ten fazla düşerken, Chainlink (LINK) yaklaşık yüzde 6 arttı.

Bitcoin

Geçen Pazartesi, Bitcoin'in ilk kez büyük bir düşüşle iki ayın en düşük seviyesi olan 25.000 doların altına gerilediği ciddi derecede değişken bir ticaret günüydü ancak başka bir spot ETF başvurusundan gelen olumlu haberler onu hızla yukarı gönderdi. Böylelikle kripto para birimi, 26.000 doları geri aldı ve daha da yükseği hedefledi.

Bitcoin'in USD değerini kademeli olarak artırmasıyla iş haftasının geri kalanı biraz daha olumlu geçti. Bu, Cumartesi sabahı iki haftadan uzun bir süre sonra ilk kez 26.900 dolara yükseldiğinde doruğa ulaştı.

Ancak bu seviyeyi aşmaya yönelik önceki girişimlerde olduğu gibi ayılar ortaya çıktı ve girişimi durdurdu. Bitcoin fiyatı neredeyse anında birkaç yüz dolar geriledi ve hafta sonunun geri kalanını 26.500 dolar civarında geçirdi. Şu an itibariyle Bitcoin fiyatı 27.000 doların üstünde işlem görüyor. 

Piyasa değeri 520 milyar doların biraz üzerinde ve altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 49’un biraz üzerinde.

Altcoinler

Büyük piyasa değerine sahip altcoinlerin çoğu bugün nispeten sakin. Ethereum (ETH), BNB, Solana (SOL), TRON (TRX), Polygon (MATIC) ve Litecoin (LTC) küçük artışlar kaydederken, XRP, Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA) ve Shiba Inu (SHIB) önemsiz kayıplar kaydetti.

Toncoin (TON), günlük ölçekte en çok düşüş yaşayanlardan biri oldu. TON, son zamanlarda en iyi performans gösterenler arasında yer aldı ve bu geri çekilmeye rağmen haftalık ölçekte hâlâ çift haneli yükselişte. Sonuç olarak TON fiyatı, 2,4 dolara yakın işlem görüyor.

Chainlink (LINK) fiyatı 24 saatlik süre içerisinde en fazla kazanımı elde etti. LINK fiyatı yüzde 5'ten fazla artışla 6,5 ​​doların üzerinde bulunuyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri hala 1.060 trilyon doların biraz üzerinde kalıyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 18 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 18 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar