Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 18 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 18 Kasım 2023

Analiz

Bazı altcoinlerin kan kaybetmesiyle birlikte kripto para piyasası iki günde 70 milyar dolarlık kayıp yaşadı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 18 Kasım 2023
Hızlı İçerik

Çoğu altcoin kayda değer fiyat düşüşleri yaşadığı için Bitcoin (BTC), şu anda küçük günlük düşüşler yaşayan birkaç dijital varlık arasında yer alıyor.

Avalanche (AVAX), yüzde 12'lik devasa bir düşüşle bir kez daha yarışa liderlik ediyor ve onu Aptos (APT), Lido DAO (LDO), Filecoin (FIL), NEAR Protocol (NEAR), Optimism (OP) ve diğerleri takip ediyor.

Altcoinler

Çoğu altcoin yakın zamana kadar yükseklerde uçtu ve etkileyici yerel zirveler kaydetti. Fakat daha sonra tablo oldukça değişti ve kırmızı neredeyse tüm listelere hakim durumda.

Ethereum (ETH), BlackRock'ın resmi olarak spot Ethereum ETF başvurusunda bulunduğu haberinin ardından 2.100 dolara yükseldi. Fakat dakikalar sonra ikinci en büyük kripto para birimi hızlı bir şekilde değer kaybetmeye başladı ve şu anda yerel zirvenin 200 dolar uzağında işlem görüyor.

BNB, TRON (TRX), XRP, Bitcoin Cash (BCH), Shiba Inu (SHIB), Litecoin (LTC) ve Toncoin (TON) yalnızca son 24 saat içinde yüzde 2-3 civarında düşüş yaşadı.

Solana (SOL), Cardano (ADA), Chainlink (LINK), Polygon (MATIC) ve Polkadot (DOT) gibi altcoinlerden yüzde 8'e varan düşüşler geliyor. Avalanche (AVAX), yüzde 12 oranında değer kaybetti ve 20 doların altına düşmeye yaklaştı. Bu nedenle büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında en fazla kayıp yaşayan varlık oldu. 

Kripto para piyasasının toplam değeri Perşembe günkü yükselişten bu yana 70 milyar doların üzerinde kayıp gördü ve şu anda 1,4 trilyon doların çok altına düştü.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 18 Kasım 2023

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatı Perşembe günü yaklaşık 3.000 dolar artış göstererek ralliye öncülük etti. Bu, onu 18 ayın en yüksek seviyesi olan 38.000 dolara çıkaran büyük bir artışla sonuçlandı. Fakat bu seviyeyi aşmaya yönelik önceki girişimde olduğu gibi ayılar hareketi durdurdu ve daha fazla artışa izin vermedi.

Sonuç olarak Bitcoin fiyatı saatler içinde önemli miktarda değer kaybederken aynı günün ilerleyen saatlerinde 36.000 doların altına düştü. Cuma günü bir miktar toparlanmaya başladı ancak olduğu yerde durduruldu ve şu anda 36.000 doların sadece biraz üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin'in piyasa değeri 709 milyar dolarda kaldı ancak altcoinler üzerindeki hakimiyeti yüzde 51,7'ye yükseldi çünkü altcoinlerin çoğu son 24 saat içinde önemli ölçüde düştü.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 18 Kasım 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar