Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 19 Ağustos 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 19 Ağustos 2023

Analiz

BTC fiyatı yeniden 26.000 doların altına inerken, LTC, SHIB ve XRP ise haftalık olarak yüzde 20 düşüş kaydetti. İşte piyasada güncel veriler...

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 19 Ağustos 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin'in sorunları devam ediyor çünkü varlık, dün yaşanan ani fiyat düşüşünün ardından 26.000 doları aştıktan sonra yeniden bu seviyenin altına geri döndü. Çoğu altcoin de günlük düşüşler gördü. ETH ve BNB, bir kez daha yüzde 1,5 düştü.

Bitcoin 

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 19 Ağustos 2023

Piyasa değeri bakımından birinci sırada yer alan Bitcoin, birkaç gün öncesine kadar bir hafta boyunca 29.200 dolar ila 29.500 dolar arasında dar bir aralıkta kaldı.

Pazartesi günü 30.000 dolara doğru çıkmaya çalışan Bitcoin durduruldu. Ret; Bitcoin fiyatını güneye, yaklaşık 29.000 dolar seviyesine itti. Perşembe gününe kadar Bitcoin fiyatı, yarım bin dolar daha kaybetmişti ancak en kötüsü henüz gelmemişti.

SpaceX'in kalan Bitcoin varlıklarını elden çıkardığına dair spekülasyonlar ortaya çıktı ve varlık, birkaç borsada onu 25.300 dolara kadar düşüren ani bir fiyat düşüşüyle tepki gösterdi.

Bu, iki aydan biraz uzun bir süredir kaydedilen en düşük fiyat seviyesi oldu. BTC fiyatı, başlangıçta sıçradı ve 26.000 dolar seviyesini geri aldı. Fakat son 24 saatte yaşanan yüzde 1-2'lik bir düşüş daha onu bu seviyenin hemen altına itti.

Bitcoin'in piyasa değeri 500 milyar doların altına düşmek üzereyken altcoinler üzerindeki hâkimiyeti ise yüzde 48,1 oldu. 

Altcoinler

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 19 Ağustos 2023

Çoğu altcoin, son birkaç gün içinde aynı derecede kötü bir şekilde düştü ve toplam piyasa değerinde 110 milyar doların üstünde bir kayıp yaşadı. 

Son 24 saat daha az oynaktı ancak Ethereum ve BNB de dâhil olmak üzere en büyük piyasa değerine sahip altcoinlerden bazıları hala kırmızıda. Her ikisi de yaklaşık yüzde 1,5 oranında düştü ve şu anda sırasıyla 1.660 dolar ve 215 dolar seviyesinde bulunuyor.

Haftalık bazda durum çok daha kötü. XRP, SHIB ve LTC, geçen cumartesi gününden bu yana yüzde 20'den fazla düşüşle en kötü performans gösterenler arasında yer alıyor.

Bununla birlikte ilk 100 altcoin arasında iki etkileyici kazanan var: HBAR ve KAS. Her ikisi de yüzde 13-16 arttı. HBAR fiyatı 0,06 doları geri alırken, KAS fiyatı ise 0,04 doların üzerinde yer alıyor. 

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 19 Ağustos 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar