Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 19 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 19 Aralık 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı tekrar 43.000 dolara yükselirken Solana (SOL) ve Cardano (ADA) fiyatları yüzde 10 arttı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 19 Aralık 2023
Hızlı İçerik

Birkaç gün güneyde işlem görüp yaklaşık 40.500 dolara düştükten sonra Bitcoin (BTC) fiyatı nihayet bugün erken saatlerde kayda değer bir yükseliş başlatarak 43.000 doların üzerine çıktı.

Altcoinler de yeşile döndü. Solana (SOL) 70 doların üzerine çıktı ve Cardano (ADA) 0,6 dolara dokundu.

Bitcoin

Geçtiğimiz birkaç günün Bitcoin (BTC) için pek de iyi gitmediğini söylemek yanlış olmaz. Örneğin, hafta sonu Bitcoin fiyatı 43.000 dolar seviyesini aşamadı ve ardından gelen ret ise onu 42.000 dolar seviyesine itti.

Pazartesi sabahı Bitcoin fiyatı daha da düşüp 5 günün en düşük seviyesi olan 40.500 dolara düşerken tablo daha da kötüleşti.

Boğalar ortaya çıktığında durum değişmeye başladı. Bitcoin fiyatı daha güneye gitmek yerine saldırıya geçti ve bir günden kısa bir sürede neredeyse 3.000 dolarlık artış gösterdi. Bu, geçen Perşembe gününden bu yana ilk kez 43.000 dolar seviyesinin aşılmasıyla sonuçlandı.

Şu an itibariyle Bitcoin fiyatı gün içinde yüzde 5 artışla 43.000 dolar civarında bulunuyor. Bitcoin'in piyasa değeri 840 milyar doların üzerine çıkarken, altcoinler üzerindeki hakimiyeti bir miktar zemin kazanarak yüzde 52'nin üzerine çıktı.

Altcoinler

Altcoinlerin çoğu da son birkaç günde sıkıntı yaşadı ancak piyasa artık tamamen farklı. Solana (SOL) fiyatı yüzde 10'luk devasa bir artış göstererek büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında ralliye öncülük ediyor. Sonuç olarak SOL fiyatı 75 doların üzerine çıktı. Cardano (ADA) fiyatı, yüzde 9'luk bir artış yaşadı ve 0,6 doları gördü. 

Avalanche (AVAX) yüzde 6, Polkadot (DOT) yüzde 6, Shiba Inu (SHIB) yüzde 6, Dogecoin (DOGE) yüzde 4,3, Chainlink (LINK) yüzde 4,5 ve Ethereum (ETH) yüzde 4,3 artış gösterdi. BNB, XRP, Polygon (MATIC) ve TRON (TRX) daha mütevazı bir biçimde de olsa yeşil renkte.

Injective (INJ) ve Immutable X (IMX) ilk 50 kripto para birimi arasında en fazla yükseliş gösteren varlıklar oldu. INJ fiyatı yüzde 30'dan fazla, IMX fiyatı ise yüzde 18 artış gösterdi.

Kripto para piyasasının toplam değeri bir günde yaklaşık 60 milyar dolar arttı ve CMC'de 1,6 trilyon dolar seviyesini geri aldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 19 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 19 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar