Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 19 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 19 Ekim 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 28.000 doları koruyor ancak altcoinler değer kaybetmeye devam ediyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 19 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatının dün 29.000 dolar seviyesini aşma girişimi başarısızlıkla sonuçlandı ve varlık bir miktar zemin kaybetti ancak hala 28.000 doların üzerinde duruyor.

Altcoinler günlük ölçekte kırmızıya döndü. Büyük altcoinlerin istisnaları ise UNUS SED LEO (LEO), Uniswap (UNI) ve Mantle (MNT) oldu. 

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatı için iş haftasının başlangıcı oldukça olumluydu ve durgun bir hafta sonunun ardından Pazartesi sabahı 1.000 dolar civarında bir yükseliş yaşandı. Aylardır görülen en dikkat çekici fiyat artışlarından biri, SEC'in nihayet bir spot Bitcoin ETF'ini onayladığını iddia eden yanlış raporların ortasında o gün geldi.

Varlık, anında 2.000 dolarlık bir artışla tepki verdi ve bu da onu 30.000 dolar civarında 2 ayın zirvesine taşıdı. Fakat raporlar reddedilince Bitcoin fiyatı aynı hızla değer kaybetmeye başladı ve 28.000 dolara geriledi.

Boğalar, takip eden günlerde birkaç fiyat artışı daha başlatmaya çalıştı ve bu da dün 29.000 dolarlık bir meydan okumayla sonuçlandı. Fakat kripto para birimi bu seviyenin üstesinden gelemedi ve o zamandan bu yana birkaç yüz dolar kaybetti.

Şu an itibariyle Bitcoin fiyatı 28.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor ancak piyasa değeri 550 milyar doların üzerinde kalıyor. Altcoinler üzerindeki hâkimiyeti ise yüzde 51'in üzerinde. 

Altcoinler

Altcoinlerin çoğu, sahte raporların ardından Bitcoin'in pump ve dump hareketini taklit etti ancak şu anda kırmızı renkte işlem görüyor.

Ethereum (ETH) fiyatı neredeyse 1.700 dolara yükseldi ancak günlük yüzde 1,3'lük bir düşüşün ardından şu an itibariyle 1.550 doların üzerinde kalmakta zorlanıyor. BNB fiyatı benzer bir yüzde düşüşle 210 dolara geriledi.

XRP, Cardano (ADA), Toncoin (TON), Polygon (MATIC), Polkadot (DOT), Litecoin (LTC), Shiba Inu (SHIB) ve Avalanche (AVAX) bir günde yaklaşık yüzde 2 düşüş yaşadı.

UNUS SED LEO (LEO), Uniswap (UNI) ve Mantle (MNT) son 24 saatte küçük artışlarla birkaç istisna arasında yer alıyor.

Genel olarak kripto para piyasasının toplam değeri bir miktar ivme kaybetti ve CMC'de 1.080 trilyon dolar civarında bulunuyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 19 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 19 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar