Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 2 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 2 Aralık 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 39.000 dolara ulaşırken Chainlink (LINK) fiyatı günde yüzde 7 yükseldi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 2 Aralık 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı, son 24 saat içinde etkileyici bir yükseliş daha başlattı ve bu da 19 ayın yeni zirvesi olan 39.000 doların kaydedilmesiyle sonuçlandı.

Çoğu altcoin de aynı şeyi yaptı. Solana (SOL) fiyatı 60 dolar seviyesini korurken Ethereum (ETH) fiyatı 2.100 doların üzerinde kaldı. Cardano (ADA) fiyatı ise 0,4 dolara yaklaştı.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatı, pazartesi günü 37.000 doların altına düştü ve salı sabahı bu seviyeyi aşamadı. Durum, günün sonunda değişmeye başladı ve Bitcoin fiyatı özellikle çarşamba günü birkaç kez 38.000 doların üzerine çıktı.

Cuma gelene kadar birkaç gün boyunca dalgalanma yaşandı. 2023'ün son ayının başlangıcı, boğalara biraz daha neşe getirdi ve Bitcoin fiyatı 1.000 daha yükselerek 39.000 dolara ulaştı. Bu, varlığın Mayıs 2022'nin başından bu yana görmediği bir seviyedir. 

O zamandan bu yana birkaç yüz dolar kaybetmesine rağmen Bitcoin fiyatı bu seviyeye yakın duruyor ve topluluk 40.000 dolara doğru bir artış bekliyor. Bu olumlu gelişmeler, MicroStrategy'nin son multi-milyon dolarlık Bitcoin alımının ardından geldi.

Bitcoin'in piyasa değeri neredeyse 760 milyar dolara yükseldi ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti yüzde 52 oldu.

 

Altcoinler

Çoğu altcoin dün küçük kazanımlar kaydetti ve tablo şu anda oldukça benzer. Ethereum (ETH) fiyatı hala 2.100 doların sadece biraz üzerinde dururken XRP fiyatı 0,6 doların üzerinde. BNB fiyatı 230 doların altına düştü ancak Cardano (ADA) fiyatı 0,4 dolara yaklaştı. Solana (SOL) fiyatı bir gecede yüzde 2 artış gösterdi ve 60 doların üstünde işlem görüyor.

Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Toncoin (TON) ve Avalanche (AVAX) fiyatları küçük kayıplar yaşarken Polygon (MATIC) fiyatı yüzde 4 artışla 0,8 doları geri aldı.

Chainlink (LINK) fiyatı yüzde 7'den fazla artış göstererek büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında en iyi performansı sergileyen oldu. Sonuç olarak LINK fiyatı şu anda 15 doların üzerinde işlem görüyor.

Orta büyüklükteki altcoinler arasında bahsetmeye değer kazanç sağlayanlar NEAR Protocol (NEAR), THORChain (RUNE), Filecoin (FIL), Immutable X (IMX) ve Kaspa (KAS) oldu. 

Kripto para piyasasının toplam değeri son 24 saatte 10 milyar doların üzerinde arttı ve 1.460 trilyon dolara ulaştı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 2 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 2 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar