Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 2 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 2 Ekim 2023

Analiz

Solana (SOL) fiyatı yüzde 14 artarken kripto para piyasasının değeri günlük 40 milyar dolar arttı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 2 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı sert bir düşüş yaşadığı geçen Pazartesi gününden farklı olarak saldırıya geçti ve neredeyse 7 haftanın zirvesi olan 28.500 dolara fırladı.

Solana (SOL), Cardano (ADA), Optimism (OP), Polygon (MATIC) ve diğerlerinden gelen kayda değer kazanımlarla altcoinler de oldukça yeşil durumda.

Bitcoin

Bir hafta önce Bitcoin (BTC) fiyatı 500 doların üzerinde düşüş yaşadı ve yaklaşık iki hafta içinde ilk kez 26.000 doların altına düştü. Fakat boğalar hareketi hızla yakaladı ve daha fazla düşüşe izin vermedi.

Bitcoin fiyatı kaybettiği zemini toparlamaya başladı ve hatta hafta ortasında 27.000 dolara yükseldi. Başlangıçta orada durdurulsa da birkaç gün sonra tekrar saldırıya geçti ve bu çizginin üzerine çıktı.

Doğal olarak bu noktada bir miktar direnç oluştu ancak Bitcoin fiyatı hafta sonu 27.000 dolar civarında kalmayı başardı. Pazartesi günü erken saatlerde Asya işlem saatleri başladığında Bitcoin fiyatı direnci kırdı ve 17 Ağustos'tan bu yana ilk kez 28.500 dolara yükseldi.

O zamandan bu yana birkaç yüz dolar kaybetmesine rağmen Bitcoin fiyatı hala 28.000 doların oldukça üzerinde işlem görüyor. Piyasa değeri 550 milyar doların üzerine çıkarken altcoinler üzerindeki hâkimiyeti bir günde yüzde 0,5 artışla yüzde 49,4'e yükseldi.

Altcoinler

Altcoinlerin çoğu Bitcoin'in performansını taklit etti. Ethereum (ETH) ve BNB fiyatları yüzde 3 artışla sırasıyla 1.730 dolar ve 220 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Toncoin (TON), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) fiyatları yüzde 5'e varan kazançlar gördü.

Fakat Solana (SOL) başlı başına bir ligde duruyor. SOL fiyatı yüzde 14 oranında hızla yükseldi. Söz konusu fiyat, 25 doların yakınlarında yani birkaç ayın en yüksek seviyesinde bulunuyor.

Diğer birçok düşük ve orta değerli altcoin etkileyici günlük kazançlar gösterirken, kripto para piyasasının toplam değerinin bir günde 40 milyar doların üzerinde artış yaşaması şaşırtıcı değil. Sonuç olarak metrik, 1.120 trilyon doların üzerinde yerel bir zirve gördü.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 2 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 2 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar