Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 2 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 2 Eylül 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı, 11 haftanın en düşük seviyesine gerilerken Toncoin (TON) fiyatı ise büyük artışla olasılıklara meydan okuyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 2 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin'in fiyat performansı, Grayscale'in bu hafta başında SEC'e karşı kazandığı mahkeme zaferinden gelen olumlu haberler göz önüne alındığında biraz şaşırtıcı olmaya devam ediyor. BTC fiyatı, birkaç ayın en düşük seviyesine geriledi. Kendi liginde yer alan Toncoin hariç altcoinler de son 24 saat içerisinde bir kez daha düştü.

Bitcoin

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 2 Eylül 2023

Bu hafta başında bir ABD yargıcının, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) karşı davada Grayscale lehine karar vermesiyle kripto para piyasasında yaşanan olumlu gelişmeler bildirildi. Kararın kendisi, bir spot Bitcoin ETF'sinin gerçekten onaylanacağı anlamına gelmese de ABD menkul kıymetler düzenleyicisine karşı sektör için bir başka büyük kazanım oldu.

BTC fiyatının saatler içinde 2.000 doların üzerine çıkması ve 28.000 doların üzerinde birkaç haftanın zirvesine ulaşmasıyla bu, tüm piyasa için büyük bir ralli başlattı. Bununla birlikte hype hızla yok oldu ve SEC, mevcut tüm spot Bitcoin ETF başvurularını onaylama veya reddetme kararını 45 gün daha erteleyerek işleri yavaşlattı.

Bunun, BTC'nin fiyat performansı üzerinde ani bir etkisi oldu. BTC fiyatı, Grayscale'in zaferinin ardından elde edilen tüm kazançları kaybetmekle kalmayıp, saatler önce yaklaşık 25.350 dolar ile 11 haftanın en düşük seviyesine gerilemeye devam etti.

O zamandan bu yana birkaç yüz dolar toparlanmasına rağmen BTC fiyatı, bugün hala kırmızıda ve 26.000 doların altında seyrediyor. Piyasa değeri 500 milyar doların altına inmeye yakınken, altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 48,2 seviyesinde.

Altcoinler

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 2 Eylül 2023

Geçtiğimiz 24 saat, altcoinlerin çoğu için henüz herhangi bir olumlu hareket getirmedi. Aslında Ethereum (ETH), BNB, XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Solana (SOL), TRON (TRX), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC), Litecoin (LTC) ve Shiba Inu (SHIB) dâhil olmak üzere tüm büyük piyasa değerine sahip altcoinler, küçük kayıplarla kırmızı renkte.

Burada tek bir istisna var - Toncoin (TON). Varlık, geçtiğimiz hafta yükselişe geçti ve son 24 saatte de hayal kırıklığına uğratmadı. TON fiyatı yüzde 11'in üzerinde yükseldi ve şu anda 2 dolara yakın işlem görüyor.

Diğer altcoinlerin çoğu kırmızı renkte ve bu da kripto para piyasasının toplam değerini tekrar güneye itti. Metrik, 1,1 trilyon dolar seviyesini gördükten sadece birkaç gün sonra 1,040 trilyon dolara geriledi. 

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 2 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar