Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 20 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 20 Aralık 2023

Analiz

Injective (INJ) fiyatı haftada yüzde 75 artış gösterirken Bitcoin (BTC) fiyatı 43.000 dolar civarında durdu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 20 Aralık 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı 43.000 doları aşamadı ve daha sonra 1.000 doların üzerinde düşüş yaşadı ancak şu an itibariyle kayıpların çoğunu telafi etti.

BNB, Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) gibi bazı büyük altcoinler geçtiğimiz gün etkileyici yükselişler kaydederken, Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) hafifçe geriledi.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatı 43.000 doları aşamadığı ve çoğunlukla 42.000 dolar civarında işlem gördüğü nispeten sakin bir hafta sonunun ardından yeni haftaya oldukça sancılı bir şekilde başladı. Varlık, yaklaşık 2.000 dolarlık kayıpla 5-6 gün sonra ilk kez 40.600 dolara düştü.

Fakat boğalar, bu noktada müdahale etmeyi başardılar ve 40.000 doların altına bir kırılmaya izin vermediler. Boğalar, Salı günü 43.500 dolara doğru etkileyici bir yükseliş başlattılar.

Kripto para birimi, ivmesini koruyamadı ve kendisini 42.000 doların altına düşerken buldu ancak şu an itibariyle günlük kayıplarının neredeyse tamamını geri aldı ve 43.000 dolara yakın duruyor.

Sonuç olarak Bitcoin'in piyasa değeri 440 milyar doların biraz altına düştü ancak altcoinler üzerindeki hakimiyeti yüzde 52'nin üzerinde güçlü kalmayı sürdürdü.

Altcoinler

Geçtiğimiz 24 saat, birkaç büyük altcoin için bazı artışlar getirdi. ABD yetkilileriyle yapılan son şirket anlaşmasının ortasında yüzde 5 oranında artış gösteren ve 260 dolara yakın işlem gören BNB için de durum aynı. Solana (SOL) yüzde 3 ve Avalanche (AVAX) ise yüzde 4 ile günlük olarak artış gösteriyor.

Buna karşılık Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) aynı zaman diliminde yüzde 1-2 arasında kayıp yaşadı.

NEAR Protocol (NEAR), Stacks (STX) ve Sei (SEI), ilk 100 altcoin arasında en çok yükselenler oldu. NEAR fiyatı yüzde 17'ye varan kazançlara tanıklık etti. 

Haftalık ölçekte Injective (INJ) yüzde 75'lik bir artışla ön plana çıkıyor. Yalnızca son 24 saat içinde INJ fiyatı, yüzde 11 arttı ve şu anda 11 doların üzerinde işlem görüyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri biraz geriledi ancak CMC'de hala 1,6 trilyon doların üzerinde.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 20 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 20 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar