Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 20 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 20 Eylül 2023

Analiz

Bitcoin fiyatı 20 günün en yüksek seviyesine çıkarken Toncoin fiyatı ise haftalık yüzde 30 artış gösterdi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 20 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyat performansı son zamanlarda biraz daha olumluydu ve varlık, 20 gün sonra ilk kez dün 27.500 dolara yükseldi.

Çoğu altcoin günlük ölçekte daha sakin olsa da Toncoin (TON) yeni yerel zirveler çizmeye devam ediyor. Aynı zamanda XRP, 0,5 doları geri almayı başardı.

Bitcoin 

Bitcoin fiyatı geçen hafta bir iniş çıkış yaşadı ve bu durum onu ​​iki ayın en düşük seviyesine itti. Fakat varlık, ABD'de bir spot Bitcoin ETF için yapılan son başvurunun hemen ardından tüm kayıplarını hemen telafi etmeyi başardı.

Sonraki birkaç gün daha az değişkendi ancak kripto para birimi, yavaş ve emin adımlarla bir miktar değer katıyordu. Bu, o dönemde iki haftanın zirvesine işaret eden 27.000 doların oldukça üzerine çıkan bir fiyat artışıyla sonuçlandı.

Bitcoin fiyatı, hafta sonu bu seviyeyi koruyamadı ve 27.000 doların altına geriledi. İş haftasının başlangıcı daha umut vericiydi ve varlık, 31 Ağustos'tan bu yana ilk kez dün akşam 27.500 dolara yükseldi.

Şu an itibariyle Bitcoin fiyatı, bir miktar zemin kaybetti ancak hala 27.000 doların üzerinde duruyor. Bitcoin'in piyasa değeri 530 milyar dolara yaklaşırken, altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 49,2 ile güçlü durumda.

Altcoinler

Altcoinler son zamanlarda oldukça durgun olsa da Toncoin ana sahneye çıktı. Varlık, şu an haftalık ölçekte de dâhil olmak üzere sık sık çift haneli fiyat artışları kaydetti. TON fiyatı, günlük yüzde 5 ve haftalık yüzde 32 arttı. Bu nedenle piyasa değerine göre en büyük 10 dijital varlık arasında yer bulması şaşırtıcı değil.

Bu paketten diğer önemli kazanç sağlayan ise XRP oldu ve yüzde 2 oranında artış gösterdi. Sonuç olarak XRP fiyatı, şu anda 0,5 doların üzerinde işlem görüyor.

Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Solana (SOL), TRON (TRX), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC) ve Shiba Inu (SHIB) hafif yeşil renkteyken, Ethereum (ETH) ve BNB önemsiz kayıplarla seyrediyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri son 24 saatte nispeten hareketsiz kalarak 1.070 trilyon doların biraz üzerinde kaldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 20 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 20 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar