Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 20 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 20 Kasım 2023

Analiz

NEAR Protocol (NEAR) fiyatı günde yüzde 17 artış gösterirken Bitcoin (BTC) fiyatı 37.000 doları geri aldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 20 Kasım 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç gün boyunca 36.500 dolar civarında yatay işlem gördükten sonra nihayet saatler önce atağa geçti ve 37.000 doların üzerine çıktı.

Çoğu altcoin de bugün küçük kazanımlar kaydetti. Ethereum (ETH) fiyatı geçen hafta sonunda altına düştüğü 2.000 dolar seviyesini geri aldı.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatı, ayıların piyasa üzerinde tam kontrole sahip göründüğü ve onu haftanın en düşük seviyesi olan 35.000 dolara ittiği zaman sert bir düşüş yaşadı ancak boğalar pes etmedi ve son ralliye önümüzdeki 24 saat içinde devam etti.

Bir süredir görülen en dikkat çekici günlük fiyat artışlarından birinde Bitcoin fiyatı yaklaşık 3.000 dolar artış gösterdi ve bir hafta içinde ikinci kez 38.000 dolara yükseldi.

Fakat önceki girişim gibi bu da oldukça başarısız oldu ve Bitcoin fiyatı hızla 36.000 doların altına geriledi. Sonraki birkaç gün daha sakin geçti. Bitcoin fiyatı 36.000 ila 36.500 dolar aralığında yatay işlem gördü.

Pazartesi günü erken saatlerde işlem saatleri daha olumlu bir notla başladı ve Bitcoin fiyatı 37.500 dolara yükseldi. Varlık o zamandan beri bir miktar ivme kaybetmiş olsa da şu an itibariyle hala 37.000 doların üzerinde duruyor.

Bitcoin'in piyasa değeri yaklaşık 730 milyar dolara yükselirken, altcoinler üzerindeki hâkimiyeti hala yüzde 51'in üzerinde.

Altcoinler

NEAR Protocol (NEAR), son 24 saat içinde büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında en iyi performansı gösteren token oldu. NEAR fiyatı neredeyse yüzde 20'den fazla arttı ve şu anda 2,1 doların oldukça üzerinde işlem görüyor.

Chainlink (LINK), Aptos (APT), Immutable X (IMX), Hedera (HBAR) ve Lido DAO (LDO) yüzde 8'e varan kazançlar elde etti. Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Polkadot (DOT), XRP, BNB, Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Avalanche (AVAX) ve Litecoin (LTC) de yeşil renkte ancak daha mütevazı bir şekilde.

İlk 10 altcoin arasında Solana (SOL) bugün tek kırmızı renkte olan varlıktır. Varlık bir günde yüzde 2,5 oranında geri çekildi ve şu an itibariyle 60 dolarda bulunuyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri bir günde yaklaşık 20 milyar dolar arttı ve CMC'de 1,4 trilyon dolar seviyesini geri aldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 20 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 20 Kasım 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar