Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 21 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 21 Aralık 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 44.000 dolara dokunurken Solana (SOL) fiyatı 85 doların üzerinde 19 ayın zirvesine yükseldi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 21 Aralık 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saat içinde bir yükseliş daha gördü ve bir yıldan fazla bir süredir ilk kez 44.000 doların üzerine çıktı ancak varlık bir miktar ivme kaybetti ve şu anda bu seviyenin altında duruyor.

Solana (SOL) fiyatı günde yüzde 10'dan fazla değer kazandı ve 80 doların üzerinde 19 ayın zirvesine yükseldi. SOL, böylece büyük altcoinler arasında en fazla artış gösteren varlık oldu.

Bitcoin 

Nispeten sakin geçen hafta sonunun ardından Bitcoin (BTC), yeni haftaya belirgin bir fiyat düşüşüyle ​​başladı ve Pazartesi günü 40.500 dolara yükseldi ancak boğalar müdahale etmekte hızlı davrandılar ve daha fazla düşüşe izin vermediler.

Bunun yerine Bitcoin fiyatı ivme kazanmaya başladı ve saatler içinde neredeyse 3.000 dolar artış gösterdi. Sonuç olarak Bitcoin fiyatı 43.000 doların üzerine çıktı.

Bunu başka bir kısa geri çekilme takip etti ve kripto para birimi 42.000 doların altına düştü ancak hızlı bir şekilde toparlandı. Bu, özellikle Çarşamba günü belirgin bir şekilde fark edildi. 

Bitcoin fiyatı 12 günün en yüksek seviyesi olan 44.300 dolara fırladı. Fakat bu noktada başarısız oldu ve şu an itibariyle 44.000 doların altına geri döndü. 

Bitcoin'in piyasa değeri 850 milyar doların üzerine çıkarken altcoinler üzerindeki hâkimiyetinin yüzde 52,3 olduğu görülüyor. 

Altcoinler

Solana (SOL), yaşanan son fiyat artışlarının ön saflarında yer alıyor. Son 24 saat içinde SOL fiyatı yüzde 11 arttı. Söz konusu artış, onu 85 dolar seviyesine taşıdı. Bu, varlığın Mayıs 2022'den bu yana kaydettiği en yüksek seviye oldu. Üstelik SOL, beşinci en büyük kripto para birimi olarak XRP'yi geride bıraktı.

Avalanche (AVAX) ve Polkadot (DOT), daha büyük piyasa değerine sahip altcoinlerin izinden gidiyor. AVAX yüzde 8,5 oranında artış göstererek 45 doların üzerinde işlem görürken, DOT günlük yüzde 6'lık artışın ardından 7,5 dolara yaklaştı.

PancakeSwap (CAKE) yüzde 20, NEAR Protocol (NEAR) yüzde 16 ve Neo (NEO) yüzde 11 artış gösterdi. Kripto para piyasasının toplam değeri bir gecede 30 milyar dolar arttı ve 1.650 trilyon dolara yaklaştı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 21 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 21 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar