Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 22 Ağustos 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 22 Ağustos 2023

Analiz

ADA, BNB, MATIC ve AVAX fiyatları daha fazla geri çekilirken BTC hâkimiyeti yeniden yükseliyor. İşte kripto para piyasasında son durum...

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 22 Ağustos 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin'in fiyat performansı, varlığın 26.000 dolar civarında takılıp kalmasıyla oldukça yetersiz kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte altcoinler üzerindeki hâkimiyeti son 24 saat içinde arttı. Birkaç altcoin, aynı zaman dilimi içinde daha fazla geri çekildikçe bu metrik yüzde 48'in çok üzerine çıktı.

Bitcoin 

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 22 Ağustos 2023

Geçtiğimiz Perşembe günü, Bitcoin'in 28.500 doların üzerinden 25.300 dolara düşerek son iki ayın en düşük seviyesine gerilemesiyle BTC tarihinin en dalgalı günleri arasında yer aldı. Bu, SpaceX'in kalan Bitcoin varlıklarını sattığı haberlerinin ardından geldi.

BTC ilk başta oldukça iyi tepki verdi ve aynı gün içinde bin doların üzerinde toparlandı. Ancak, bu kısa sürdü ve hafta sonu geldiğinde 26.000 dolara geri çekildi.

Bu noktada tüm dalgalanma ortadan kalktı ve Bitcoin o zamandan beri bir santim bile hareket etmedi. Fiyatı 26.000 dolar çizgisine yapışmış görünüyor ve şimdi de biraz üzerinde yer alıyor. 

Bu nedenle piyasa değeri 510 milyar dolara yakın kaldı ancak altcoinler üzerindeki hâkimiyeti bir gün içinde neredeyse yarım yüzde ekledi. Bunun nedeni geri çekilen altcoinlerdir.

Altcoinler

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 22 Ağustos 2023

Çoğu altcoin de Perşembe günkü satış sırasında sert bir düşüş yaşadı ve hafta sonu boyunca kayda değer bir toparlanma sağlayamadı. Bazıları, şu anda kırmızıda işlem görüyor. 

BNB, Cardano, Polkadot, Polygon, Shiba Inu, Avalanche ve LEO bir günde yaklaşık yüzde 2-3 oranında düşüş yaşadı. Polygon, yüzde 4'ün üzerinde düşüşle en fazla düşüş gösteren coin oldu.

Litecoin, son 24 saat içinde küçük kazançlar elde eden birkaç altcoin arasında yer alıyor. Optimism, büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında kayda değer bir yüzde (yüzde 4) ekleyen coin oldu. 

Bununla birlikte kripto para piyasasının toplam değeri biraz geri çekilerek 1.050 trilyon doların altına indi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 22 Ağustos 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar