Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 22 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 22 Aralık 2023

Analiz

ETH, SOL, DOT ve MATIC daha iyi performans göstermeye devam ederken Bitcoin hâkimiyeti azalıyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 22 Aralık 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı son birkaç saatte bir kez daha 44.000 doların üzerine çıktı ancak ayılar bu gidişata hızla son verdi ve varlığı güneye doğru itti.

Çoğu altcoin şu anda yeşil renkte. Söz konusu altcoinler, BTC'nin piyasa üzerindeki hâkimiyetini azaltmaya devam ediyor.

Bitcoin 

Hafta, Pazartesi günü 40.500 dolara düşen Bitcoin (BTC) için olumsuz bir şekilde başladı. Boğalar ortaya çıktı ve sonraki günlerde varlığın kuzeye doğru gitmesini sağlayan bir fiyat artışını tetikledi. Salı akşamı kısa bir geri çekilmenin ardından Bitcoin fiyatı, Çarşamba günü kendisini 44.000 dolara yükselirken buldu.

Fakat ayılar henüz kontrolü elden bırakmadılar ve Bitcoin'i yeniden güneye ittiler. Bununla birlikte varlık, son birkaç saat içinde ivme kazanmaya başladı ve birkaç haftanın zirvesi olan 44.400 dolara sıçradı.

Bunu başka bir reddedilme izledi. Şu an itibariyle Bitcoin fiyatı, gün içi en yüksek seviyesinin neredeyse bin katı altında işlem görüyor ve piyasa değeri 850 milyar dolara gerilemiş durumda.

Bitcoin'in altcoinler üzerindeki hâkimiyeti de azaldı ve CMC’de yüzde 51,5’e düştü. Bu, metriğin son birkaç günde neredeyse yüzde 1 oranında azaldığı anlamına geliyor.

Altcoinler

Bitcoin'in piyasa hâkimiyetin azalması, altcoinlerin son zamanlarda daha iyi performans gösterdiği anlamına geliyor ve bu özellikle Solana (SOL) için geçerli. SOL fiyatı, bugün kısa süreliğine 100 dolara yükseldi ve dördüncü en büyük kripto para birimi olarak BNB'yi geride bıraktı. SOL, 19 ayın zirvesinden geri çekilmesine rağmen hala gün içinde yüzde 6 yükselişte ve 90 doların üzerinde işlem görüyor.

Büyük piyasa değerine sahip altcoinlerden günlük ölçekte diğer önemli kazanç sağlayanlar arasında yüzde 6 ile Polkadot (DOT) ve yüzde 8 ile Polygon (MATIC) yer alıyor. Ethereum (ETH) yüzde 5 oranında sıçradı ve şu anda 2.300 doların oldukça üzerinde. XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), BNB, TRON (TRX), Toncoin (TON) ve Chainlink (LINK) de yeşil renkte.

Avalanche (AVAX), günlük ölçekte yaklaşık yüzde 4 değer kaybı ile bu altcoinler arasında en fazla düşüş yaşayan kripto para birimi oldu.

Optimism (OP) yüzde 30'un üzerinde bir artış gösterdi ve 3 doların sadece biraz uzağında işlem görüyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 22 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 22 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar