Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 22 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 22 Eylül 2023

Analiz

Bitcoin fiyatı 27.00 dolar seviyesini kaybederken Ethereum fiyatı 1.600 dolar seviyesinin altına geriledi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 22 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Birkaç gün boyunca 27.000 doların üzerinde işlem gördükten sonra Bitcoin (BTC) fiyatı kötüye gitti ve bu seviyenin altına düşerek birkaç günün en düşük seviyesine geriledi.

Çoğu altcoin kırmızı renkte iken Ethereum (ETH) fiyatı da 1.600 doların altına geriledi. 

Bitcoin 

Geçtiğimiz birkaç gün, özellikle geçen haftaki çöküşün ardından 25.000 doların altına geriledikten sonra Bitcoin (BTC) için oldukça olumlu geçti. Neredeyse anında 1.000 dolardan fazla toparlandı ve iş haftası boyunca yükselmeye devam etti.

Hafta sonu biraz daha az değişkendi ancak Bitcoin fiyatı yine de 27.000 doların üzerine çıkmayı başardı. İlk başta başarısız oldu ancak boğalar, Bitcoin'i Salı günü 20 günün zirvesi olan 27.500 dolara çıkaracak başka bir hamleye hazırlandı.

Fakat varlık yükselişe devam edemedi ve hatta bu noktada kalarak dün 27.000 dolara geriledi. Bitcoin fiyatı birkaç yüz dolar düşerek üç günün en düşük seviyesi olan 26.400 dolara gerilediğinde tablo daha da kötüleşti.

O zamandan bu yana bir miktar toparlanmayı başardı ancak hala 27.000 doların çok altında işlem görüyor. Piyasa değeri hafif bir darbe alarak 520 milyar dolara düştü ve altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 49,2'ye geriledi.

Altcoinler

Altcoinlerin çoğu, günlük küçük düşüşlerle Bitcoin'i güneye doğru takip etti. Bu, yüzde 1,5'lik bir düşüşün ardından 1.600 doların altına gerileyen Ethereum (ETH) için de geçerli oldu. 

Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Toncoin (TON), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC), Bitcoin Cash (BCH) ve Chainlink (LINK) varlıklarının hepsinde benzer düşüşler görüldü. BNB ve Solana (SOL) da daha mütevazı bir biçimde de olsa kırmızı renkte.

XRP, TRON (TRX) ve Litecoin (LTC) önemsiz kazançlar elde ediyor. XRP fiyatı 0,5 dolar seviyesini korumayı başardı ve LTC fiyatı hala 65 dolar seviyesinde.

Bununla birlikte kripto para piyasasının toplam değeri bir günde yaklaşık 10 milyar doların gittiğini gördü ve 1.060 trilyon dolara düştü.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 22 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 22 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar