Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Ağustos 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Ağustos 2023

Analiz

Bitcoin fiyatı yine 26.000 doların altına düşerken Sui fiyatı ise günlük olarak yüzde 8 artış gösterdi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Ağustos 2023
Hızlı İçerik

Günlerce yatay işlem yaptıktan sonra Bitcoin fiyatı, nihayet son 24 saat içinde bir hamle yaptı ancak bu, boğaların lehine olmadı.

BNB, Shiba Inu (SHIB) ve Toncoin (TON) gibi büyük piyasa değerine sahip altcoinler dâhil olmak üzere birçok altcoin bugün daha iyi performans gösteriyor.

Bitcoin

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Ağustos 2023

Piyasa değeri bakımından birinci sırada yer alan Bitcoin, birkaç bin dolar düşerek iki ayın en düşük seviyesi olan 25.300 dolara geriledi ve bunun üzerinden bir haftadan kısa bir süre geçti. Bu, SpaceX'in kalan Bitcoin varlıklarını sattığı yönündeki spekülasyonların ortasında geldi.

Bitcoin fiyatı, ilk başta iyi tepki verdi ve hızla bir bin dolardan fazla toparlandı. Ancak hareketini sürdüremedi ve hafta sonu geldiğinde 26.000 dolara geriledi.

Varlık bu seviyede takılı kaldığı için ilerleyen birkaç gün oldukça olaysız geçti. İş haftasının başlangıcı da herhangi bir yenilik getirmedi ve Bitcoin fiyatı, çoğunlukla yatay seyretti.

Son 24 saat içinde Bitcoin fiyatı, 500 dolardan fazla düşerek yeniden 25.000 dolara doğru bir hareket gerçekleştirdi. Yine de en azından şimdilik toparlandı ve 26.000 dolara geri döndü.

Bitcoin'in piyasa değeri 505 milyar doların üzerinde kaldı ve altcoinler üzerindeki hâkimiyeti hala yüzde 48,3 seviyesinde.

Altcoinler

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Ağustos 2023

Çoğu altcoin, Bitcoin'in son zamanlardaki performansını taklit etti ancak birkaçı, 24 saatlik ölçekte etkileyici kazançlar kaydetmeyi başardı. BNB, Shiba Inu (SHIB) ve Toncoin (TON), günde yaklaşık yüzde 3 artışla liderliği sürdürüyor. Böylelikle BNB fiyatı 215 doların üzerinde, SHIB fiyatı 0,00000826 dolarda ve TON fiyatı 1,4 dolara yakın işlem görüyor.

Buna karşılık Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Litecoin (LTC) yaklaşık yüzde 2 oranında geri çekildi. Hedera (HBAR) ve Maker (MKR) ise daha fazla düşüş yaşadı ve günlük olarak yüzde 7'den fazla geri çekildi. 

Günlük kazançlar söz konusu olduğunda Astar (ASTR) ve Sui (SUI) sahneyi aldı. ASTR fiyatı yüzde 10 arttı ve piyasa değerine göre ilk 100 altcoin arasında yer aldı. SUI fiyatı ise yüzde 8 arttı.

Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri, 1.050 trilyon dolar seviyesinde kaldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Ağustos 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar