Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Aralık 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 44.000 doların altında dururken Optimism (OP) fiyatı günde yüzde 25 yükseldi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Aralık 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı Cuma günü 44.000 doların çok üzerine çıktı ancak hareketi hızla durduruldu ve o zamandan beri bu seviyeye yaklaşmak için mücadele etti.

Altcoinlerin çoğu bugün kırmızı renkte olup, büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında en çok düşüş yaşayanlar Avalanche (AVAX) ve Polkadot (DOT) oldu. Buna karşılık Optimism (OP) kayda değer bir artış yaşadı. 

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatı Pazartesi günü 40.500 dolara düşerek haftaya sert bir başlangıç ​​yaptı. Fakat boğaların hızla müdahale etmesi ve varlığın ertesi gün 43.000 doların üzerine çıkmasına neden olan bir fiyat artışını tetiklemesi nedeniyle bu kısa sürdü.

Başka bir geri çekilme geldi ve bunu bir yükseliş daha takip ederek Bitcoin fiyatını Çarşamba günü 44.000 doların üzerine çıkardı. Bitcoin koşusunu sürdüremedi ancak Cuma günü bir kez daha atağa geçti. Bu kez kripto para birimi, 9 Aralık'tan bu yana kaydettiği en yüksek seviye olan 44.400 doları gördü.

Fakat bunun sahte bir kırılım olduğu ortaya çıktı. Bitcoin fiyatı ivmesini hemen kaybetti ve şu anda da bulunduğu 43.500 dolara geri döndü.

Bitcoin'in piyasa değeri 850 milyar doların biraz üzerinde seyrediyor ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti yeniden ivme kazanarak şu anda yüzde 51,5 seviyesinde bulunuyor.

Altcoinler

Optimism (OP) fiyatı son birkaç gün içinde artış gösterdi. OP fiyatı yüzde 25 yükseldi ve şu anda 3,3 dolara yakın işlem görüyor.

İlk 100'de yer alan ve değer kazanan varlıklar arasında yüzde 15 ile Pepe (PEPE), yüzde 12 ile Arbitrum (ARB) yüzde 9 ile Aptos (APT) ve yüzde 10 ile The Graph (GRT) yer alıyor.

Buna karşılık büyük piyasa değerine sahip altcoinlerin çoğu artık kırmızıda işlem görüyor. Bunlar arasında en çok düşüş yaşayan yüzde 5 ile Avalanche (AVAX) ve yüzde 4 ile Polkadot (DOT) oldu. Bununla birlikte BNB, XRP, Cardano (ADA), Chainlink (LINK) ve Toncoin (TON) de bugün mücadele ediyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri geçtiğimiz gün biraz düştü ve CMC'de hala 1.650 trilyon doların üzerinde.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar