Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Ekim 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 30.000 dolara çıkarken kripto para piyasası haftalık 100 milyar dolar kazandı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyat artışları son 24 saatte de devam etti ve varlık 31.000 dolar civarında birkaç ayın yeni zirvesine yükseldi.

Altcoinler de yeşil renkte. Solana (SOL) aylardır ilk kez 30 dolara ulaşırken, Chainlink (LINK) ve Polygon (MATIC) çift haneli artış gösterdi. 

Bitcoin

Bir hafta önce SEC'in nihayet bir spot Bitcoin ETF'ini onayladığını iddia eden sahte bir raporun ardından Bitcoin (BTC) fiyatı saatler içinde 2.000 dolar kadar fırladı. Raporun yalanlamasının ardından kripto para birimi, 28.000 dolara geriledi.

Fakat boğalar piyasanın kontrolünü elinde tuttu ve hafta boyunca Bitcoin fiyatını kademeli olarak 29.000 dolara doğru itti. Cuma geldiğinde varlığı, Ağustos ayından bu yana ilk kez 30.000 doların üzerine çıkardılar.

Kısa bir geri çekilmenin ardından Bitcoin fiyatı, hafta sonu ve özellikle de bugün erken saatlerde bir kez daha atağa geçti. Bildirildiği üzere varlık, Pazartesi sabahı Asya işlem saatleri 31.000 dolara dokundu. Bu, Temmuz ayının ortasından bu yana kaydedilen en yüksek fiyat oldu.

Şu an itibariyle Bitcoin fiyatı, bu yerel zirvenin birkaç yüz dolar altında duruyor. Kripto para biriminin piyasa değeri 600 milyar dolara yaklaşırken altcoinler üzerindeki hâkimiyeti CMC'de yüzde 51,4'e düştü.

Altcoinler

Chainlink (LINK), son zamanlarda en iyi performans gösteren varlıklar arasında yer aldı. Popüler altcoin son 24 saatte iki katına çıktı. LINK fiyatı Pazar gününden bu yana yüzde 13 daha arttı ve şu anda 10 doların üzerinde olacak şekilde birkaç ayın zirvesinde bulunuyor.

Solana (SOL) yerel bir yüksek seviyede işlem görüyor. SOL fiyatı günlük yüzde 5,5'lik artışın ardından 30 doları aştı. Polygon (MATIC), büyük altcoinler arasında çift haneli kazanç elde eden diğer önemli kripto para birimidir.  MATIC fiyatı yüzde 10 artışla 0,6 doların kuzeyinde işlem görüyor.

Ethereum (ETH), BNB, XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Toncoin (TON), Polkadot (DOT) ve Litecoin (LTC) ise daha mütevazı da olsa yeşil renkte. 

Çoğu orta ve düşük değerli altcoinin de etkileyici kazançlar göstermesi nedeniyle kripto para piyasasının toplam değerinin 1.170 trilyon dolara ulaşması şaşırtıcı değil. Bu, metriğin geçen hafta yaklaşık 100 milyar dolar arttığı anlamına geliyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar