Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Eylül 2023

Analiz

Chainlink (LINK) fiyatı piyasa duyarlılığına meydan okuyor. Bitcoin (BTC) fiyatı ise 26.500 dolar seviyesinde durdu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı dün 27.000 dolar seviyesini geri kazanamadı ve şu an itibariyle 26.500 dolar civarında durdu.

Altcoinler daha iyi bir durumda değil ve büyük piyasa değerine sahip altcoinlerden küçük kayıplar geliyor. Dikkate değer bir fiyat artışı yaşayan tek altcoin Chainlink (LINK) oldu.

Bitcoin

Geçtiğimiz haftanın, Bitcoin (BTC) fiyatını o zamanların en yüksek seviyesi olan 26.400 dolara iten kısa bir yükseliş dışında daha az dalgalı geçmesi bekleniyordu. Yükselişe devam edemeyen Bitcoin fiyatı, 26.000 dolara geriledi ve hafta sonunun geri kalanını orada geçirdi.

Pazartesi de pek olumlu başlamadı ama öyle bitti. Bitcoin fiyatı atağa geçti ve haftalardır ilk kez 27.000 doların üzerine çıktı. Bitcoin fiyatı, kısa bir süre sonra düşüş yaşadı ancak boğalar baskıyı sürdürdü ve kripto para birimini Salı günü 27.500 dolar seviyesinde 20 günlük yeni bir zirveye itti.

Sonraki birkaç gün oldukça sakin geçti. Bitcoin fiyatı, ABD Merkez Bankası'nın faiz oranlarını artırmayı durdurma kararından sonra bile 27.000 doları korudu. Fakat Bitcoin'in momentumu Cuma günü kayboldu ve 26.400 dolara düştü.

Günün sonunda toparlanmayı deneyen Bitcoin başarısız oldu ve şu anda 26.500 dolar seviyesinde bulunuyor. Piyasa değeri 520 milyar doların güneyinde yer alırken, altcoinler üzerindeki hâkimiyeti hala yüzde 49'un biraz üzerinde.

Altcoinler

Çoğu altcoin de günlük ölçekte daha sakin. Bir yanda Ethereum (ETH), BNB, Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC) ve Litecoin (LTC) küçük kayıplar kaydederken diğer yanda XRP, TRON (TRX), Toncoin (TON) ve Shiba Inu (SHIB) hafif yeşil renkte seyrediyor.

Solana (SOL), yüzde 1'den fazla kayıpla büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında en fazla geri çekilmeyi gerçekleştirdi. Sonuç olarak SOL fiyatı, 20 doların biraz altında mücadele ediyor.

Buna karşılık Chainlink (LINK) fiyatı yaklaşık yüzde 5 arttı ve 7 doların üzerinde işlem görüyor. Theta Network (THETA) yüzde 8 artışla ilk 100 altcoin arasında dikkate değer kazanç sağlayan diğer bir kripto para birimi oldu.

Fakat genel olarak bakıldığında kripto para piyasasının toplam değeri, CMC'de 1.060 trilyon doların biraz üzerinde nispeten sabit kaldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 23 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar