Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 24 Ağustos 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 24 Ağustos 2023

Analiz

Bitcoin fiyatı 27.000 dolara yaklaştı ancak bazı altcoinler, BTC'den daha iyi performans gösteriyor. İşte piyasada son durum...

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 24 Ağustos 2023
Hızlı İçerik

Günlerce yukarı doğru herhangi bir hareket olmadan yatay işlem gördükten sonra Bitcoin (BTC) fiyatı nihayet son 24 saat içinde atağa geçti ve 27.000 dolara yaklaştı.

Yine de Solana (SOL), Cardano (ADA), Toncoin (TON), Maker (MKR) ve daha fazlası, Bitcoin'den daha iyi performans gösterdi.

Bitcoin 

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 24 Ağustos 2023

Bitcoin'i tek bir gün içinde yaklaşık 29.000 dolardan 25.300 dolara (iki ayın en düşük seviyesi) getiren geçen haftaki çöküşün ardından varlık, artan durgunluk belirtileri göstermeye başladı. Tipik olarak daha az volatil olan hafta sonu da dâhil olmak üzere ilerleyen birkaç gün oldukça sıkıcıydı ve Bitcoin fiyatı 26.000 dolar civarında duruyordu.

Daha dikkate değer tek hareket, Bitcoin fiyatının 500 doların üzerinde düşüş yaşadığı ancak kayıpları hemen telafi ettiği dün gerçekleşti. Fiyat, 26.000 dolar civarında sakinleşti ve boğalar harekete geçip fiyatı 800 dolar kadar yukarı ittiler. Bu, 6 günün en yüksek seviyesi olan 26.800 dolar ile sonuçlandı.

Şu an itibariyle Bitcoin fiyatı bir miktar güç kaybetti ancak gün içinde hala yüzde 1'in üzerinde yükselişte. Piyasa değeri 515 milyar dolara yaklaştı ve altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 48,5'e yakın.

Altcoinler

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 24 Ağustos 2023

Altcoinler, geçen hafta Bitcoin düştüğünde de aynı derecede ve hatta daha da kötü bir şekilde sorun yaşadı ve sonraki günlerde önemli bir kazanç elde edemediler.

Grafiklerde yeşilin hâkim olduğu bugün ise tablo daha olumlu görünüyor. Ethereum (ETH) fiyatı yüzde 1,7'lik bir artışın ardından 1.700 dolara yakın işlem görmeye başladı. BNB fiyatı yüzde 2,5'lik bir artışın ardından 220 dolara ulaşırken, XRP fiyatı da yüzde 1,5'lik bir artışın ardından 0,5 doları korudu.

Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Toncoin (TON) yüzde 4'e varan kazançlarla daha da iyi bir performans sergiledi. SOL fiyatı, şu anda 20 doların oldukça üzerinde yer alıyor.

Hedera (HBAR), Internet Computer (ICP) ve Maker (MKR), orta seviye altcoinler arasında günlük yüzde 5-6 ile en fazla yükseliş gösterenler oldu.

Kripto para piyasasının toplam değeri günlük 10 milyar doların üzerinde arttı ve şu anda 1.060 trilyon doların üzerinde bulunuyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 24 Ağustos 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik