Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 24 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 24 Ekim 2023

Analiz

Bitcoin hâkimiyeti 2,5 yılın en yüksek seviyesine ulaşırken kripto para piyasası bir günde 120 milyar dolar kazandı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 24 Ekim 2023

Uptober tüm gücüyle devam ediyor. Bitcoin (BTC) fiyatı bugün erken saatlerde 35.000 doların üzerine çıkarak 17 ayın zirvesine fırladı.

Aynı şey çok sayıda altcoin için de söylenebilir ancak bu, Bitcoin hâkimiyetinin yaklaşık iki buçuk yıldaki en yüksek seviyelere ulaşmasını engellemedi.

Bitcoin

Yaklaşık bir hafta önce SEC'in nihayet bir spot Bitcoin ETF'ini onayladığını iddia eden raporun yanlış olduğu kanıtlandığında, Bitcoin (BTC) fiyatı dakikalar içinde 2.000 dolar düşerek 28.000 dolara geriledi. Fakat boğalar ivmeye göre hareket etmeye karar verdi ve o haftanın ilerleyen saatlerinde kripto para birimini kuzeye doğru itmeye başladı.

Bu, hafta sonu 30.000 doların üzerinde bir fiyat artışına ve Pazartesi günü ve bugün erken saatlerde daha da etkileyici bir fiyat artışına neden oldu.

Bitcoin fiyatı, ABD'nin geç işlem saatlerinde yüz milyonlarca dolarlık kısa pozisyonların tasfiye edilmesine yol açan devasa bir yükselişe geçmeden önce dün 30.000 doların üzerinde işlem görüyordu. Daha spesifik olarak kripto para birimi, yaklaşık 4.000 dolar artış gösterdi ve Mayıs 2022'den bu yana ilk kez bugün erken saatlerde 35.000 doların üzerine çıktı.

O zamandan bu yana yaklaşık 1.000 dolar kaybetmesine rağmen Bitcoin fiyatı hala gün içinde yüzde 11 yükselişte. Bitcoin'in piyasa değeri 665 milyar dolara yükseldi. Altcoinler üzerindeki hâkimiyeti ise yüzde 53 ile 2021 baharından bu yana en yüksek seviyelerine ulaştı.

Altlar da Yeşile Dönüyor

Genellikle Bitcoin'in volatilite artışı yaşadığı durumlarda olduğu çoğu altcoin de aynısını yaşar. Bu durumda büyük altcoinlerden Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Polkadot (DOT) ve Bitcoin Cash (BCH), büyük kazançlar elde ederek Bitcoin'i kuzeye doğru takip etti.

ETH fiyatı yüzde 8'den fazla artış gösterdi ve 1.800 doların üzerinde birkaç aylık bir zirve grafiği çizdi. BNB, XRP, Solana (SOL), TRON (TRX), Toncoin (TON), Polygon (MATIC) ve Litecoin (LTC) ise daha mütevazı da olsa yeşil renkte görünüyor.

Mina (MINA) yüzde 92, Pepe (PEPE) yüzde 25, Conflux (CFX) yüzde 17, Injective (INJ) yüzde 19, Rocket Pool (RPL) yüzde 18 ve Flow (FLOW) yüzde 12 ile daha etkileyici kazançlar elde etti. 

Kripto para piyasasının toplam değeri bir gecede 120 milyar dolardan fazla arttı ve CMC'de 1.270 trilyon doların üzerine çıkarak altı ayın zirvesine ulaştı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 24 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 24 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar