Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Ağustos 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Ağustos 2023

Analiz

Pepe Coin fiyatı günlük olarak yüzde 20 düşüş yaşarken Bitcoin fiyatı ise 27.000 dolar yakınlarında ret yedi. İşte kripto para piyasasında son durum...

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Ağustos 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatının 27.000 dolara doğru yükselişi, varlığın 26.000 dolar civarındaki tanıdık zeminine dönmesiyle hızlı bir şekilde durma noktasına geldi.

Dünkü kısa fiyat artışlarının ardından çoğu altcoin bugün de kırmızı renkte bulunuyor; Solana (SOL), XRP, Shiba Inu (SHIB) ve Polygon (MATIC), büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında en çok düşüş yaşayanlar oldu.

Bitcoin 

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Ağustos 2023

Bitcoin (BTC) fiyatı, geçen perşembe günü aşırı bir volatilite yaşadı ve günde üç binin üzerinde düşüşle iki ayın en düşük seviyesi olan 25.300 dolara geriledi. Fakat 26.000 dolara sıçramayı başardı ve olaysız birkaç gün boyunca orada kaldı. İlginç bir şekilde daha büyük yatırımcılar, bu fırsatı daha fazla Bitcoin biriktirmek için kullandılar.

Çarşamba günü Bitcoin, bu çizginin altına geriledi ancak boğalar, bu hareketi hızla yakaladı ve daha fazla düşüşe izin vermedi. Bitcoin fiyatı, perşembe günü ivme kazanmaya başladı ve 6 günün en yüksek seviyesi olan 26.800 dolara yükseldi.

Topluluk sevinmeye başlarken Bitcoin ivmesini kaybetmeye başladı ve kazanımlarının neredeyse tamamını kaybetti. Böylelikle kripto para birimi 26.000 dolara geri döndü.

Bitcoin'i piyasa değeri 510 milyar doların altına gerilerken, altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 48,3 seviyesinde nispeten sabit kalıyor.

Altcoinler

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Ağustos 2023

Altcoinler de dün yeşile döndü ancak bu uzun sürmedi. Bugün piyasaya geri çekilmeler hâkim durumda. En son yapılan vadeli Ethereum ETF başvurularına rağmen yerel token fiyatı yaklaşık yüzde 1 düşüşle 1.650 doların biraz üzerinde bulunuyor.

BNB, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC) ve Litecoin (LTC) gibi altcoinler, günlük olarak yaklaşık yüzde 2 oranında düşüş yaşadı.

Solana (SOL), XRP ve Shiba Inu (SHIB), yüzde 3-5 oranında düşüş yaşadı. SOL fiyatı, günlük yüzde 4,5 düşüşün ardından 20 doların altına kırılmaya yakın.

Küçük ve orta büyüklükteki altcoinlerde de durum benzer. Lido DAO (LDO), Aptos (APT) ve Maker (MKR) fiyatları yüzde 5'in üzerinde düşüş yaşıyor. Bununla birlikte olumsuz spekülasyonlar nedeniyle değerinin yüzde 20'sinden fazlasını kaybeden PEPE, günlük ölçekte en kötü performansı sergileyen altcoin oldu.

Kripto para piyasasının toplam değeri 10 milyar doların üzerinde düşüş gösterdi ve yeniden 1.050 trilyon dolara geriledi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Ağustos 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar