Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Aralık 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 43.000 doları korurken en iyi performans gösteren kripto para birimleri hangileri oldu? İşte ayrıntılar...

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Aralık 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı Noel arifesinde yaklaşık 1.000 dolar düştü ve kısa süreliğine 43.000 doların altına geriledi ancak şu an itibariyle bu seviyenin üzerine çıkmayı başardı.

Polkadot (DOT), günlük ölçekte yüzde 5'lik artışla büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında en iyi performansı sergileyen kripto para birimi oldu. Buna karşılık Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX), son yükselişlerin ardından sakinleşti.

Bitcoin 

Önceki haftaya kötü bir başlangıç yapan Bitcoin (BTC) fiyatı, Çarşamba ve Cuma günleri atağa geçti ve her iki işlem gününde de 44.000 doların üzerine çıktı. Fakat ayılar hamleleri durdurmakta hızlı davrandılar ve daha fazla artışa izin vermediler.

Bitcoin fiyatı 44.000 doların üzerindeki konumunu koruyamadı ve bir miktar geri çekildi. Kripto para biriminin 43.000 ila 44.000 dolar arasında dar bir aralıkta kalması nedeniyle takip eden birkaç gün oldukça durgun geçti.

Pazar akşamı ise Bitcoin (BTC) fiyatı neredeyse 1.000 dolar kayıpla 42.700 dolara düştü ancak yine de bu düşüşe nispeten iyi tepki verdi ve kayıpların büyük bir kısmını telafi etti. Sonuç olarak Bitcoin fiyatı şu anda 43.000 doların üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin'in piyasa değeri 843 milyar dolara düşerken altcoinler üzerindeki hakimiyeti yüzde 51'in altına geriledi. 

Altcoinler

Büyük piyasa değerine sahip altcoinlerin çoğu günlük ölçekte hafifçe geri çekildi. Ethereum (ETH), Solana (SOL), BNB, Cardano (ADA), Avalanche (AVAX), Dogecoin (DOGE) ve Chainlink (LINK) küçük düşüşler yaşadı. Buna karşılık Polkadot (DOT), yüzde 5'lik artışla 9 doların üzerine çıktı.

Fakat haftalık ölçek oldukça farklı. NEAR Protocol (NEAR) ve Mina (MINA), yüzde 80'lik devasa artışlarla hücuma öncülük ediyor.

Optimism (OP) ve Sei (SEI) yüzde 70 artışla aynı şeyi takip ederken, Solana (SOL) aynı zaman dilimi içinde yüzde 60 artış gösterdi. SOL, neredeyse 50 milyar dolarlık piyasa değeri ile dördüncü en büyük dijital varlık haline geldi.

Kripto para piyasasının toplam değeri geçen hafta neredeyse 100 milyar dolar arttı ve şu anda 1.650 trilyon doların oldukça üzerinde.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar