Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Ekim 2023

Analiz

Chainlink (LINK) fiyatı günlük yüzde 12 artarken Bitcoin (BTC) fiyatı 34.000 dolarda sakinleşti.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı, olası bir spot ETF onayına ilişkin heyecan nedeniyle son birkaç günde inişli çıkışlı bir seyir izledi ancak şu anda 34.000 doların biraz üzerinde sakinleşti.

Altcoinler çoğunlukla yeşil renkte seyrederken, Chainlink (LINK) ve Aptos (APT) günün en iyi performans gösterenleri olarak ortaya çıkıyor.

Bitcoin 

Kripto para piyasalarında sadece birkaç gün içerisinde çok şey olabilir. Yaklaşık dört gün önce olan hafta sonu boyunca Bitcoin (BTC) fiyatı 30.000 dolar seviyesi için mücadele ediyordu. Küçük bir başarı gördü ancak bu seviyeyi kararlı bir şekilde ele geçiremedi.

Pazartesi günü bunu yaptı ve 30.000'in birkaç yüz dolar kadar üzerine çıktı. Bununla birlikte Salı sabahı, uzun zamandır en kayda değer fiyat artışını gördü. Bitcoin fiyatı saatler içerisinde 4.000 dolardan fazla artış göstererek 35.200 dolara ulaştı ve bir buçuk yılın en yüksek seviyesini kaydetmiş oldu.

Bu, BlackRock'ın spot Bitcoin ETF başvurusunun potansiyel onayına ilişkin yeni spekülasyonların ve belirli bir işaretin açılıp kapanmasının ortasında geldi.

Bitcoin fiyatı, bu devasa yükselişin ardından nihayet sakinleşti ve o zamandan bu yana yaklaşık 1.000 dolar kaybetti. Bununla birlikte haftalık yüzde 20'lik artışın ardından Bitcoin fiyatı hala 34.000 doların üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin'in altcoinler üzerindeki hâkimiyeti artmaya devam ediyor ve şu anda yüzde 53'ün biraz üzerinde olduğu fark ediliyor. Piyasa değeri ise hala 666 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Altcoinler

Altcoinler, dün kayda değer fiyat artışlarıyla Bitcoin'i takip etti. Chainlink (LINK) için ortam, son 24 saat içerisinde daha da elverişli hale geldi. LINK fiyatı, günlük ölçekte yüzde 12'den fazla artış gösterdi ve 11 doların üzerinde birkaç ayın yeni zirvesine ulaştı.

Aptos (APT), yaklaşık yüzde 7 artışla 6,5 ​​dolardan işlem görmeye başladı ve büyük altcoinler arasında etkileyici kazanç sağlayan varlıklardan biri oldu. 

XRP, Solana (SOL), Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Litecoin (LTC), Shiba Inu (SHIB) ve Avalanche (AVAX) daha mütevazı da olsa yeşil renkte. Buna karşılık Ethereum (ETH), BNB, Dogecoin (DOGE), Polygon (MATIC) ve Toncoin (TON) önemsiz günlük düşüşler kaydetti.

Kripto para piyasasının toplam değeri, bir günde 120 milyar dolar kazandıktan sonra 1.260 trilyon doların üzerinde güçlü kalmayı sürdürdü.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar