Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Eylül 2023

Analiz

Bitcoin fiyatı 12 günün en düşük seviyesine gerilerken XRP fiyatı ise 0.5 doların altına indi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Nispeten sessiz geçen hafta sonunun ardından Bitcoin (BTC) fiyatı saatler önce değer kaybetmeye başladı ve 26.000 doların biraz üzerinde 12 günün en düşük seviyesine geriledi.

Çoğu altcoin bugün de kırmızı renkte. XRP ve Toncoin (TON) fiyatları yaklaşık yüzde 3 oranında düşüş yaşıyor.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatı önceki haftanın başında atağa geçerek 27.000 doları aştı ve Salı günü 27.500 dolara kadar yükseldi. Varlık, yatay bir işlemle geçen bir günün ardından ivmesinin çoğunu kaybetti ve geri çekilmeye başladı.

Bu, Perşembe günü fiyatın 26.400 dolara düşmesiyle sonuçlandı. Aynı sıralarda ABD Merkez Bankası (FED), para politikasında değişiklik yaptığını duyurdu ve faiz oranlarını bir kez daha artırmayı reddetti.

Bununla birlikte Bitcoin fiyatı, önümüzdeki birkaç gün içerisinde biraz toparlandı ve hafta sonunun çoğunu 26.600 dolar civarında geçirdi. Fakat daha yüksek seviyelere çıkmaya çalıştığında reddedildi ve ardından gelen düşüş, fiyatı 13 Eylül'den bu yana ilk kez 26.000 dolara düşürdü.

Şu an itibariyle Bitcoin fiyatı bu seviyeyi korumayı başardı ancak piyasa değeri 510 milyar doların altına düştü ve altcoinler üzerindeki hâkimiyeti CMC'de yüzde 48,9'a düştü.

Altcoinler

Altcoinlerin çoğu da bugün kırmızı renkte. Ethereum (ETH), BNB, Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Solana (SOL), Litecoin (LTC) ve Shiba Inu (SHIB) fiyatları yüzde 1'e kadar veya civarında kayıplarla seyrediyor.

XRP ve Toncoin (TON) fiyatlarında daha fazla düşüş görülüyor. Her iki varlık da yaklaşık yüzde 3 oranında geri çekildi. Sonuç olarak XRP fiyatı 0,5 doların altına düşerken TON fiyatı 2,2 dolarda bulunuyor.

Polygon (MATIC), Bitcoin Cash (BCH), UNUS SED LEO (LEO), Hedera (HBAR), Stellar (XLM), Filecoin (FIL) ve Cronos (CRO) da bugün kırmızı renkte.

Aptos (APT), yüzde 6'nın üzerinde artış göstererek birkaç istisna arasında yer aldı. Sonuç olarak APT fiyatı, 5,5 dolara yakın işlem görüyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri bir günde 10 milyar dolar daha kaybetti ve şu anda CMC'de 1.050 trilyon doların altında.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 25 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar