Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 26 Ağustos 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 26 Ağustos 2023

Analiz

BONE ve SUI fiyatları haftalık olarak yüzde 20 artış gösterirken BTC fiyatı ise yeniden 26.000 dolarda durgunlaşıyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 26 Ağustos 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatını altı günün en yüksek seviyesine çıkaran iş haftasının sonundaki yükseliş ve düşüşten sonra, kripto para birimi geçen hafta sonu da olduğu gibi 26.000 dolara geri döndü.

Çoğu altcoin de bugün daha sakin. XRP ve Shiba Inu (SHIB), daha büyük değere sahip altcoinler arasında en iyi performans gösterenler olarak öne çıkıyor.

Bitcoin 

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 26 Ağustos 2023

17 Ağustos, Bitcoin fiyatının 3.000 doların üzerinde düşüş yaşayarak 25.300 doların biraz üzerinde iki ayın en düşük seviyesini kaydettiği en kötü işlem günlerinden biri oldu. Oldukça hızlı bir şekilde toparlanmayı başaran BTC fiyatı, hafta sonu geldiğinde 26.000 doları geri aldı.

Sonraki birkaç gün, Bitcoin fiyatı her iki yönde de hareket edemediğinden sessiz geçti. Çarşamba günü daha dikkat çekici bir düşüş yaşandı ve BTC fiyatı hemen altı günün en yüksek seviyesi olan 26.800 dolara yükseldi.

Fakat Bitcoin 27.000 dolar seviyesini geri kazanamadı ve ardından gelen reddedilme, fiyatı Cuma günü 26.000 dolara düşürdü. Geçtiğimiz 24 saat de olaysız geçti ve kripto para birimi bir kez daha 26.000 dolar civarında bulunuyor.

Piyasa değeri dünküyle aynı noktada (507 milyar dolar), piyasa hâkimiyeti de yüzde 48,3 seviyesinde.

Altcoinler

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 26 Ağustos 2023

Çoğu altcoin, BTC'nin son 10 gündeki performansını taklit etti, yani geçen hafta düşüş yaşadılar, sonraki günlerde toparlanmaya çalıştılar ancak çoğunlukla yatay işlem gördüler.

Geçtiğimiz 24 saat yine oldukça sıkıcıydı. Ethereum (ETH), BNB, XRP, Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Polkadot (DOT), Shiba Inu (SHIB) ve Litecoin (LTC) gibi kripto paralarda küçük günlük kazançlar görülüyor.

Buna karşılık Cardano (ADA) ve Solana (SOL) günlük ölçekte değerlerinin yaklaşık yüzde 2'sini kaybetti. Sonuç olarak Cardano (ADA) fiyatı 0,25 dolarda yer alırken Solana (SOL) fiyatı 20 doların altına düşmeye yakın.

SUI, yüzde 9'luk artışla günlük ölçekte en iyi performans gösteren varlık oldu. Varlık, Shiba Inu'nun BONE'una benzer şekilde geçen hafta yüzde 20 arttı.

Fakat genel olarak kripto para piyasasının toplam değeri 1.050 trilyon dolar civarında durgun kaldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 26 Ağustos 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar