Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 26 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 26 Ekim 2023

Analiz

Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) çift haneli patlama yaparken Bitcoin (BTC) fiyatı 35.000 dolara göz dikti.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 26 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı dünkü küçük geri çekilmeye iyi tepki verdi ve şu an itibariyle 34.500 doların oldukça üzerinde kaldı.

Altcoinler son 24 saat içinde daha da önemli kazançlar elde ederek toplam piyasa değerinin bu zaman diliminde 20 milyar dolar kazanmasına yardımcı oldu.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatının son birkaç gündür yükselişte olduğunu söylemek yanlış olmaz. Her şey hafta sonu kripto para biriminin pozitif ivmesinden yararlanıp 30.000 doları geri almasıyla başladı. Pazar günkü kısa bir geri çekilmenin ve yavaş performansın ardından varlık, Pazartesi ve Salı günü yeniden atağa geçti.

Bu kez varlık, uzun zamandır en etkileyici günlük fiyat artışını yaşadı ve saatler içinde 4.000 dolar kadar artarak 35.200 dolara ulaştı. Böylece 17 ayın en yüksek seviyesini kaydetmiş oldu.

Her ne kadar bu noktada ivmesinin bir kısmını kaybetse ve BlackRock'ın ETF'ine dair çılgınlığın ardından 33.200 dolara gerilese de kripto para biriminin düşüşü uzun sürmedi. Sonuç olarak, saatler önce 35.000 doların kapısını bir kez daha çalmaya başladı.

Fakat şu an için bu seviyeyi geri kazanamadı ve söz konusu seviyenin biraz altında işlem görüyor. Bitcoin'in piyasa değeri neredeyse 680 milyar dolara yükselirken, altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 53 gibi düşük bir seviyede bulunuyor.

Altcoinler

Yeşil, bugün de altcoin ortamına hakim durumda. Ethereum (ETH) nihayet günlük ölçekte yüzde 4,4'lük bir artışla Bitcoin'i geride bırakarak 1.850 dolara yükseldi. BNB, XRP, TRON (TRX), Toncoin (TON), Chainlink (LINK) ve Litecoin (LTC) günlük yüzde 3-4'e kadar artış gösteriyor.

Solana (SOL), Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Polkadot (DOT) gibi altcoinlerden daha fazla kazanç geldi. Bunların tümü yüzde 5-7 oranında artış gösterdi.

Bununla birlikte büyük altcoinlerden en fazla değer kazananlar arasında en büyük meme coin'ler olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) yer alıyor. Her iki varlık da yüzde 10-11 oranında artış gösterdi. Avalanche (AVAX) benzer bir yüzde ekledi ve şu anda 11 doların üzerinde bulunuyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri bir gecede yaklaşık 20 milyar dolar arttı ve 1,3 trilyon dolara yakın duruyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 26 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 26 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar