Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 26 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 26 Eylül 2023

Analiz

Bitcoin, MicroStrategy'nin son BTC alımının ardından 26.000 doları savundu. İşte güncel piyasa verileri...

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 26 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı dün kısa süreliğine 26.000 doların altına düştü ancak MicroStrategy'nin son BTC alımına ilişkin haberlerin ardından kayıpları hızla telafi etti.

Çoğu altcoin bugün küçük kazanımlar elde ederken, XRP fiyatı günlük yüzde 2'lik artışın ardından 0,5 doları yeniden yakaladı.

Bitcoin 

Geçen hafta Bitcoin (BTC) boğaları için daha olumluydu çünkü varlık Salı günü 20 günün en yüksek seviyesi olan 27.500 dolara yükseldi. Hatta Çarşamba günü bu seviyeye yakın kalmayı başardı ancak özellikle FED'in son FOMC toplantısının ardından iş haftasının sonunda hızla değer kaybetmeye başladı.

Bu, fiyatın 26.400 dolara düşmesine neden oldu. Hafta sonu beklendiği gibi daha az dalgalıydı ve Bitcoin fiyatı 26.600 dolar civarında kaldı. Fakat Pazartesi, ayıların kripto para birimini güneye doğru 12 günün en düşük seviyesi olan 26.000 doların biraz altına çekmesiyle olumsuz bir notla başladı.

Bu noktada MicroStrategy, neredeyse 150 milyon dolar değerindeki son Bitcoin birikimini duyurdu. Kripto para birimi, bu habere iyi tepki verdi ve birkaç yüz dolar sıçradı.

Her ne kadar yükselişini sürdüremese de Bitcoin fiyatı hala 26.000 doların oldukça üzerinde duruyor. Piyasa değeri 510 milyar dolarlık çizgiyi geri aldı ve altcoinler üzerindeki hâkimiyeti CMC'de hala yüzde 48,9 seviyesinde bulunuyor.

Altcoinler

Çoğu altcoin dün küçük kayıplar kaydetti ancak bugünkü tablo oldukça farklı. Ethereum (ETH), Cardano (ADA), BNB, Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Polygon (MATIC) ve UNUS SED LEO (LEO), mütevazı da olsa yeşil renkte.

XRP fiyatı yüzde 2 artarak 0.5 dolara yükseldi. Daha fazla kazanç ise yüzde 3.6 ile Bitcoin Cash (BCH) ve yüzde 3 ile Chainlink (LINK) gibi altcoinlerden geliyor.

İlk 100 arasında en çok kazanan MakerDAO'nun yerel tokeni oldu. MKR fiyatı yüzde 5'ten fazla artışla 1.350 dolara yakın duruyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri nispeten hareketsiz bir şekilde 1.050 trilyon dolar civarında kaldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 26 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 26 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar