Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 27 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 27 Aralık 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı yeniden 43.000 doları görürken Polygon (MATIC) fiyatı günde yüzde 22 arttı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 27 Aralık 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı 9 günün en düşük seviyesi olan 41.600 dolara geriledi ancak iyi tepki verdi ve o zamandan bu yana 1.000 doların üzerinde toparlanarak yeniden 43.000 doların üzerinde işlem görmeye başladı. 

Polygon (MATIC) bugün en iyi performansı sergileyen token olurken, Avalanche (AVAX) ve Cosmos (ATOM) ise büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında en çok geri çekilme yaşayan iki varlık oldu.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) için son birkaç gün pek de iyi gitmedi. Bitcoin fiyatı 44.000 dolar seviyesini aşmak için yapılan iki başarısız girişimin ardından doğrudan güneye yöneldi.

Varlık ilk başta 43.000 doların altına düştü ve kayıpların çoğunu telafi etmeyi başardı ancak dün bir kez daha değer kaybetmeye başladı. Tablo dün gece geç saatlerde daha da kötüleşti ve Bitcoin fiyatı 18 Aralık'tan bu yana ilk kez 41.600 dolara düştü. 

Fakat boğalar bu noktada müdahale etmeyi başardı ve daha fazla düşüşe izin vermedi. Bitcoin fiyatı yeniden değer kazanmaya başladı ve şu anda 43.000 doların üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin'in piyasa değeri 835 milyar dolar civarında kalırken, altcoinler üzerindeki hakimiyeti küçük bir darbe daha aldı ve CMC'de yüzde 50,4'e düştü.

Altcoinler

Büyük piyasa değerine sahip altcoinlerin çoğu, geçtiğimiz gün küçük kayıplar veya kazançlar yaşadı. Ethereum (ETH), XRP, Cardano (ADA), Solana (SOL), Dogecoin (DOGE), Polkadot (DOT), TRON (TRX), Chainlink (LINK) ve Toncoin (TON) için durum böyledir.

Buna karşılık BNB fiyatı neredeyse yüzde 7 oranında artış gösterdi ve aylardır ilk kez 300 dolara yaklaştı. Uniswap (UNI) ve Bitcoin Cash (BCH) yaklaşık yüzde 7 artışla sırasıyla 7 ve 246 doların üzerine çıktı.

Polygon (MATIC) ise son 24 saat içinde en fazla değer kazanan varlık olarak ortaya çıktı. MATIC yüzde 21 oranında yükseldi ve 1 dolar seviyesini geri aldı. Diğer kayda değer artışlar Astar (ASTR) (yüzde 22), Mina (MINA) (yüzde 21), Bitcoin SV (BSV) (yüzde 16) ve PancakeSwap (CAKE) (yüzde 15) gibi altcoinlerden geliyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri bir gecede 10 milyar doların biraz üzerinde arttı ve CMC'de 1.660 trilyon doların üzerine çıktı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 27 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 27 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar