Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 27 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 27 Ekim 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 34.000 dolarda sallanırken FLOKI fiyatı günlük yüzde 30 arttı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 27 Ekim 2023
Hızlı İçerik

Birkaç gün kuzeye doğru ilerledikten sonra Bitcoin (BTC) fiyatı nihayet sakinleşti ve biraz güç kaybetti. Fiyat yaklaşık 34.000 dolara düştü.

Çoğu altcoin daha fazla düşüş yaşadı. Polygon (MATIC), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ve Uniswap (UNI) gibi bazı altcoinler, günlük yüzde 6'ya varan fiyat düşüşleri yaşadı. 

Bitcoin 

En azından şimdilik bu hafta boğaların hakim olduğunu söyleyebiliriz. Nispeten olaysız geçen hafta sonunun ardından Bitcoin (BTC) fiyatı, Pazartesi günü 30.000 doların üzerine çıktı ve gün sonunda ve Salı sabahı yükselmeye devam etti.

Bu, Bitcoin fiyatını 17 ayın zirvesi olan 35.200 dolara iten birkaç bin dolarlık devasa bir yükselişle sonuçlandı. Bu, BlackRock'ın spot Bitcoin ETF başvurusunun onaylanacağı yönündeki spekülasyonların ve ürünün borsa takibi çılgınlığının ortasında geldi.

Bunu kaçınılmaz olarak bir geri çekilme izledi ancak Bitcoin bir kez daha değer kazanmaya başladığından ve Çarşamba günü bir kez daha 35.000 dolar çizgisine meydan okuduğundan bu oldukça kısa sürdü. Fakat bir kez daha hızla reddedildi ve o zamandan bu yana yaklaşık bin dolar kaybetti.

Şu an itibariyle Bitcoin fiyatı, 34.000 dolardan işlem görüyor. Bitcoin'in piyasa değeri 665 milyar dolara düşerken, altcoinler üzerindeki hâkimiyeti bir miktar ivme kazandı ve yüzde 53'ün biraz üzerine çıktı. 

Altcoinler

Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve PEPE'nin gördüğü devasa çift haneli kazançlarla en büyük meme coin'ler dün dikkatleri üzerine çekti. Başka bir kripto para birimi olan FLOKI, yüzde 30'luk büyük bir artışla liderliği ele geçirdi. Sonuç olarak varlık, neredeyse 0.00004 dolarlık fiyat etiketiyle piyasa değerine göre ilk 100 altcoin arasına yeniden girdi.

Büyük piyasa değerine sahip altcoinlerin geri kalanı, bugün Dogecoin ve Shiba Inu tarafından belirlenen örneği takip etti. Ethereum (ETH) fiyatı yüzde 4'ün üzerinde düşüş yaşadı ve 1.800 doların çok altında işlem görmeye başladı. Polygon (MATIC), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX), Uniswap (UNI), Hedera (HBAR), Lido DAO (LDO) ve Aptos (APT) gibi altcoinlerden daha da fazla günlük kayıp geliyor; Lido DAO fiyatında yüzde 7'ye varan düşüşler görülüyor.

Büyük altcoinler arasında BNB, XRP, Solana (SOL), Cardano (ADA), TRON (TRX), Toncoin (TON), Chainlink (LINK) ve Litecoin (LTC) de kırmızı renkte.

Kripto para piyasasının toplam değeri günde yaklaşık 20-30 milyar dolar kayıpla 1.250 trilyon dolara düştü.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 27 Ekim 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 27 Ekim 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar