Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 27 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 27 Eylül 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 26.000 doların üzerinde sabit kalırken Maker (MKR) fiyatı haftalık yüzde 9 patlama yaptı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 27 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) varlığının iç açıcı olmayan fiyat performansı, son 24 saat içerisinde kararlı bir şekilde hareket edememesi nedeniyle devam ediyor.

Çoğu altcoin de günlük ölçekte tipik olmayan bir şekilde stabildir. Değer kaybeden altcoinler arasında Solana (SOL), Toncoin (TON) ve Polygon (MATIC) vardır. 

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatı, ABD Merkez Bankası'nın geçen Perşembe günü yaptığı son FOMC toplantısından sonra 27.000 dolardan 26.400 dolara düştüğünden beri son birkaç gün içerisinde çok az dalgalanma yarattı veya hiç dalgalanma yaratmadı.

Sonraki günler oldukça sıkıcıydı. Özellikle de Bitcoin fiyatının 26.600 dolar civarında yatay işlem gördüğü hafta sonu öyleydi. Bitcoin fiyatı nihayet Pazar akşamı saldırıya geçti ancak hızla durduruldu ve birkaç saat içerisinde 26.000 dolara geriledi.

Pazartesi günü bu seviyenin altına düştü ancak boğalar hareketi durdurdu ve kripto para birimini kuzeye doğru sürükledi. Yine de Bitcoin fiyatı 26.500 doları aşamadı ve o zamandan beri 26.000 doların sadece biraz üzerinde yer aldı.

Böylelikle piyasa değeri 510 milyar doların biraz üzerinde kalırken, altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 49 civarında.

Altcoinler

Büyük piyasa değerine sahip altcoinlerin birçoğu, bugün küçük kayıplarla duruyor. Bunlara XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Litecoin (LTC) dâhildir.

Daha fazla günlük düşüş, Toncoin (TON), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC), Solana (SOL), Chainlink (LINK) ve UNUS SED LEO (LEO) gibi varlıklardan geliyor. Bazı durumlarda düşüşler, yüzde 3'e kadar çıkıyor.

Buna karşılık Ethereum (ETH), BNB ve TRON (TRX) önemsiz kazançlar elde etti.

Maker (MKR) ise bugün de en iyi performans gösteren tokendir. MKR fiyatı son 24 saatte yüzde 6, haftada ise neredeyse yüzde 10 arttı. Sonuç olarak 1.400 doların oldukça üzerinde işlem görüyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri, CMC'de 1.050 trilyon doların biraz üzerinde nispeten durgun kaldı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 27 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 27 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar