Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Ağustos 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Ağustos 2023

Analiz

Pepe Coin'in haftalık kayıpları yüzde 20'yi geçerken Bitcoin fiyatı 26.000 doların altına indi. İşte kripto para piyasasından güncel veriler...

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Ağustos 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) varlığının yavaş fiyat performansı devam ediyor ancak bu kez varlık birkaç yüz dolar kaybetti ve 26.000 doların hemen altında işlem görüyor.

Çoğu altcoin de küçük günlük kayıplar yaşıyor. XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Polkadot (DOT) yaklaşık yüzde 2 oranında değer kaybediyor.

Bitcoin

Bitcoin'in fiyat hareketleri geçtiğimiz ay boyunca oldukça alışılmadık bir seyir izledi. Tek dikkate değer istisna, varlığın bir günde yaklaşık yüzde 10 düşüşle iki ayın en düşük seviyesi olan 25.300 dolara gerilediği 17 Ağustos'tu.

Sonraki günlerde biraz toparlanan Bitcoin fiyatı, 26.000 dolara kadar yükseldi ve yaklaşık bir hafta boyunca her iki yönde de hareket etmeyi reddetti. Geçtiğimiz perşembe günü Bitcoin fiyatını 26.800 dolara çıkaran bir artış görüldü.

Ancak ayılar hareketi yakaladı ve kripto para birimini bir kez daha güneye doğru itti. Bitcoin, birkaç saat içinde kendisini tanıdık fiyat seviyesi olan 26.000 dolara geri dönerken buldu. Hafta sonu beklendiği gibi sıkıcıydı ve hiçbir hareket yoktu.

Bitcoin fiyatı şu an itibariyle 26.000 doların altına düştüğü için pazartesi günü biraz olumsuz bir notla başladı. Piyasa değeri 505 milyar dolara düştü ancak altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 48,3’te durdu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Ağustos 2023

Altcoinler

Altcoinlerin çoğu geçen hafta yatay işlem görürken Pepe Coin, iç sorunlar ve hırsızlık olduğu ortaya çıkan şüpheli transferlerin ardından sert bir düşüş yaşadı. Popüler meme coin, bir günde yüzde 20'nin üzerinde düşüş yaşadı ve kayıplarının çoğunu telafi edemedi. Bu nedenle özellikle günlük yüzde 3'lük düşüşü göz önüne alındığında, PEPE'nin şu anda haftalık yüzde 22'lik bir düşüşle durması sürpriz değil.

Daha mütevazı bir tarzda da olsa daha büyük piyasa değerine sahip altcoinler de kırmızı renktedir. Ethereum (ETH) fiyatı yüzde 0,5 düşüşle 1.640 dolara geriledi. 

BNB ve TRON (TRX) da benzer şekilde değer kaybetti. XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Solana (SOL), Polkadot (DOT), Litecoin (LTC) ve Shiba Inu (SHIB) gibi altcoinlerden ise daha fazla kayıp geliyor. Kripto para piyasasının toplam değeri bir günde yaklaşık 10 milyar doları sildi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Ağustos 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar