Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Aralık 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Aralık 2023

Analiz

BNB yüzde 12 artışla yeniden en büyük dördüncü kripto para birimi olurken BSV yüzde 60 patladı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Aralık 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saatte hafif bir sıçrama yaparak 44.000 dolara yaklaşırken, birçok altcoin bunu geride bırakarak piyasa hâkimiyetini bir günde yaklaşık yüzde 50 oranında düşürdü.

Bitcoin SV (BSV) en çok kazanan olarak ön plana çıkıyor ve bunu Arbitrum (ARB), Aave (AAVE), Lido DAO (LDO), Optimism (OP) ve daha birçokları takip ediyor.

Altcoinler

BNB, yüzde 12'lik büyük bir artışla fiyatını 330 dolara yükselterek büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında en çok kazanan oldu. Solana (SOL) aynı zaman dilimi içinde yüzde 6'nın üzerinde düşüş yaşadı ve bu da BNB!nin piyasa değeri açısından yakın zamanda kaybettiği dördüncü sırayı geri almasına olanak sağladı.

Cardano (ADA) bugün yüzde 9 oranında hızla yükseldi ve 0,65 doların üzerinde işlem görüyor. Öte yandan, Ethereum (ETH) şu anda yüzde 6 artış gösterdi ve devam eden altcoin rallisinin ortasında 2.400 dolara yakın bir yerde bulunuyor. 

Chainlink (LINK) yüzde 14, Uniswap (UNI) yüzde 10, Bitcoin Cash (BCH) yüzde 11 ve Internet Computer (ICP) yüzde 7 artış ile büyük altcoinler arasında etkileyici kazanç elde eden varlıklar oldu. 

Bunun aksine Avalanche (AVAX), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC) ve Toncoin (TON) kırmızı renktedir. İlk 100 altcoin'deki en önemli fiyat artışı Bitcoin SV (BSV) yaşadı. BSV fiyatı yüzde 60 arttı ve şu anda 90 doların üzerinde işlem görüyor. Arbitrum (ARB), Aave (AAVE), Lido DAO (LDO), Optimism (OP) ve XDC Network (XDC) yüzde 15-20'lik kazançlarla aynı şeyi takip ediyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri günde 40 milyar dolardan fazla arttı ve CMC'de 1,7 trilyon dolara yakın bulunuyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Aralık 2023

Bitcoin

Bitcoin (BTC) haftaya zorlu bir başlangıç ​​yaptı. Hafta sonu 43.000 dolar civarında seyreden fiyat, Pazartesi günü 42.500 dolara düştü ve Salı günü daha da düşerek haftalık en düşük seviye olan 41.600 dolara geriledi.

Boğalar, sonraki günlerde varlığı kuzeye ittiler. Bitcoin fiyatı bugün erken saatlerde 43.800 dolara yükseldi. Başka bir yükselişe hazırlanırken tablo değişti ve Bitcoin fiyatı yaklaşık 1.000 dolar geriledi.

Gün içinde yüzde 1 artışla 43.000 doların biraz üzerinde işlem görmesine rağmen Bitcoin'in piyasa hakimiyeti büyük bir darbe aldı ve bir günde yüzde 0,5 düşüşle yüzde 50'nin biraz altına geriledi. Fakat piyasa değeri 840 milyar doların üzerine çıkmayı başardı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Aralık 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar