Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Eylül 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 27.000 doların önünde durdu. Peki, bugünün en iyi performans gösteren altcoinleri hangileri? İşte ayrıntılar...

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı nihayet son 24 saat içerisinde 27.000 dolara doğru bir yükseliş başlattı ancak varlık bu noktada hızla reddedildi.

Birkaç altcoin aynı zaman diliminde daha iyi performans gösterdi. Ethereum (ETH) fiyatı 1.600 doları geri kazandı ve Toncoin (TON) fiyatı neredeyse yüzde 4 arttı.

Bitcoin 

Yaklaşık bir hafta önce, Bitcoin (BTC) fiyatının 27.500 dolar civarında yeni yerel zirveler çizdiği zamandı. Fakat Bitcoin, bu momentumu sürdürmeyi başaramadı ve ABD Merkez Bankası'nın faiz oranlarına ilişkin son FOMC toplantısının ardından geçen Perşembe günü bin dolarlık bir düşüş yaşadı.

Hafta sonu da dâhil olmak üzere takip eden birkaç gün çok daha az değişkendi ve Bitcoin fiyatı, bu süreci 26.600 dolar civarında geçirdi. Yaklaşık iki hafta sonra Bitcoin fiyatı, ilk kez Pazartesi günü bir kez daha 26.000 doların biraz altına düştü.

Boğalar hareketi durdurmayı başardı ve kripto para birimini daha mütevazı bir şekilde kuzeye doğru itti. Bununla birlikte Bitcoin fiyatının, yaklaşık bir hafta içinde ilk kez 26.800 dolara yükselmesiyle dün akşam daha etkileyici bir fiyat artışı yaşandı.

Topluluk 27.000 dolarlık bir fiyata hazırlanırken hazırlanırken Bitcoin fiyatı güneye doğru hareket etti. Şu an itibariyle Bitcoin fiyatı, 26.500 dolara yakın bir seviyeden işlem görüyor. Piyasa değeri 515 milyar dolar seviyesinde ve altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 48,9 seviyesinde duruyor.

Altcoinler

Maker (MKR), daha önce bildirildiği üzere geçtiğimiz haftanın en iyi performans gösterenleri arasında yer aldı ve varlık son 24 saat içerisinde iki katına çıktı. MKR fiyatı yüzde 7.5 daha arttı ve şu anda 1.500 doların oldukça üzerinde işlem görüyor.

Son zamanlarda dikkat çekici bir kazanç elde eden Chainlink (LINK) de yüzde 5,5 oranında artış göstererek 8 dolara yakın işlem görmeye başladı. Bitcoin Cash (BCH), yüzde 10 ile günlük bazda en fazla yükselişe geçen altcoin olarak şu anda 235 dolardan işlem görüyor.

Büyük piyasa değerine sahip altcoinlerin geri kalanı da, daha mütevazı bir şekilde de olsa yeşil renktedir. Ethereum (ETH) fiyatı yeniden 1.600 doların üzerine çıkarken BNB, XRP, Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Polygon (MATIC) yüzde1'den az artış gösterdi.

Kripto para piyasasının toplam değeri bir gecede birkaç milyar arttı ve şu anda 1.050 trilyon doların üzerinde.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar