Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Kasım 2023

Analiz

FTX Token (FTT) günde yüzde 10 artış gösterirken Bitcoin (BTC) fiyatı 37.000 dolarda sallanıyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Kasım 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) varlığının iç açıcı olmayan performansı, varlığın son 24 saat içinde birkaç kez 37.000 doların altına düşmesiyle devam ediyor.

Çoğu altcoin art arda ikinci kez fiyat düşüşü yaşadı. Dogecoin (DOGE), TRON (TRX), Cardano (ADA), Chainlink (LINK) ve diğerleri yüzde 3'ten fazla düşüş yaşadı.

Bitcoin 

Geçen hafta, Binance'in ABD Adalet Bakanlığı ile yaptığı 4,3 milyar dolarlık uzlaşma anlaşması nedeniyle Bitcoin (BTC) için çok daha değişken bir hafta oldu. Ek olarak Changpeng Zhao'nun CEO'luktan istifa etmek zorunda kalması, dalgalanmaların artmasına neden oldu ve bu da Bitcoin fiyatının çarşamba ve perşembe günleri birkaç kez yaklaşık 2.000 dolarlık düşüş ve yükseliş yaşamasına neden oldu.

Yine de boğalar cuma günü kontrolü ele aldı ve varlığı 18 ayın zirvesi olan 38.500 dolara çıkardı. Fakat kısa bir süre sonra Bitcoin ivme kaybetmeye başladı ve hafta sonunu geçirdiği 38.000 doların altına geriledi.

Pazartesi günü daha fazla fiyat düşüşü yaşandı ve Bitcoin fiyatı birkaç kez 37.000 doların altına geriledi. Bitcoin fiyatı şu anda bu seviyenin sadece biraz üzerinde duruyor.

Bitcoin'in piyasa değeri 725 milyar dolara düştü ancak altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 51,7 oranında.

Altcoinler

Büyük piyasa değerine sahip altcoinlerin çoğu günlük ölçekte kırmızı renkte işlem görmeye devam etti. Ethereum (ETH) bugün erken saatlerde 2.000 doların altına düştü ancak biraz toparlandı ve günlük yüzde 1,7 düşüşe rağmen şu anda bu seviyenin hemen üzerinde duruyor. BNB, XRP, Solana (SOL), Litecoin (LTC), Polkadot (DOT), Bitcoin Cash (BCH) ve UNUS SED LEO (LEO) benzer yüzdelerde düşüş yaşadı.

Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE), Tron (TRX), Chainlink (LINK), Avalanche (AVAX) ve Shiba Inu (SHIB) gibi altcoinlerden daha fazla günlük kayıp geliyor. Bu altcoinlerde yaşanan düşüşler yüzde 4'e varıyor. Cosmos (ATOM) yüzde 5,5 ile daha da fazla düşüş yaşıyor. 

Toncoin (TON) ve Uniswap (UNI), bugün yaklaşık yüzde 3 kazanç elde eden iki büyük altcoindir. FTX Token (FTT) ilk 100 arasında en fazla yükseliş gösteren kripto para birimi oldu. FTT fiyatı bir gecede yüzde 10, geçtiğimiz hafta ise yüzde 35 artış gösterdi.

Bununla birlikte kripto para piyasasının toplam değeri 20 milyar dolar daha azaldı ve CMC'de 1,4 trilyon dolara düştü.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Kasım 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 28 Kasım 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar