Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 29 Ağustos 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 29 Ağustos 2023

Analiz

XDC fiyatı yüzde 15 artış yaşarken Bitcoin fiyatı ise 26.000 dolar civarında duruyor. İşte kripto para piyasasında son durum...

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 29 Ağustos 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı, her iki yönde de yalnızca birkaç yüz dolar hareket etmeye devam ediyor ve bir gün daha 26.000 dolar civarında takılı kalmış görünüyor.

Çoğu altcoin, bugün küçük günlük kazançlar kaydetti. Büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında Avalanche (AVAX), Polkadot (DOT) ve Toncoin (TON), fiyat artışları ile ön plana çıkıyor. 

Altcoinler

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 29 Ağustos 2023

Altcoinler artan volatiliteleriyle bilinmesine rağmen, geçtiğimiz aylarda bu durum nadiren yaşandı. Aslında çoğu, Ağustos ortasındaki çöküşten bu yana her iki yönde de büyük hamleler gerçekleştiremedi.

Yeşilin artık grafiklere hâkim olması nedeniyle son 24 saat, düne göre biraz daha olumlu geçti. Örneğin; Ethereum (ETH), BNB, XRP, Solana (SOL), Polygon (MATIC), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Litecoin (LTC), küçük günlük kazançlar kaydetti.

Büyük hacimli altcoinler arasında en dikkat çekici fiyat artışları; AVAX (yüzde 4,6), TON (yüzde 3,4) ve DOT (yüzde 3) gibi altcoinlerden geliyor. Yüzde 16'nın üzerinde patlama yaşayarak 0,06 dolara yükselen XDC Network (XDC) dikkat çekiyor. 

Bununla birlikte kripto para piyasasının toplam değeri, 1.050 trilyon dolar civarında yani dün ile nispeten aynı noktada kaldı.

Bitcoin

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 29 Ağustos 2023

Bitcoin, 17 Ağustos'ta yukarıda belirtilen çöküş sırasında sert bir düşüş yaşadı ve iki ayın en düşük seviyesi olan 25.300 dolara geriledi. Ancak oldukça hızlı bir şekilde toparlandı ve ertesi gün 26.000 dolara kadar yükseldi.

Takip eden 10 gün pek olaylı geçmedi. Geçtiğimiz Çarşamba günü yaşanan kısa düşüşün ve Perşembe günü 26.800 dolara yükselişin yanı sıra kripto para birimi, her iki yönde de kararlı bir şekilde hareket edemedi.

Varlığın 500 dolardan fazla yükseliş veya düşüş yaşamasının üzerinden günler geçti. Geçtiğimiz 24 saat farklı bir şey getirmedi ve Bitcoin fiyatı hala 26.000 dolar civarında duruyor.

Beklendiği gibi piyasa değeri 510 milyar doların altında sabit kalırken, altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 48,3 seviyesinde sakin bir şekilde duruyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 29 Ağustos 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar