Anasayfa Analiz Kripto Para Piyasasında Son Durum: 29 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 29 Eylül 2023

Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 27.000 doların üzerine çıkarken kripto para piyasasının toplam değeri günlük olarak 30 milyar dolar arttı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 29 Eylül 2023
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı dün 27.000 doları geri kazanamadı ancak boğalar pes etmedi ve varlığı bugün erken saatlerde bu çizginin üzerinde 9 günün en yüksek seviyesine itti.

Çoğu altcoin de yeşil renkte. Ethereum (ETH) fiyatı yüzde 4 oranında sıçradı ve Solana (SOL) fiyatı yaklaşık yüzde 6 oranında yükseldi.

Bitcoin 

Bitcoin (BTC) fiyatı geçen haftanın ortasında 27.500 dolardan işlem gördü ancak son FED toplantısının ardından hızla geri çekildi. Önümüzdeki birkaç günü Pazartesi sabahına kadar 26.600 dolar civarında bekleyerek geçirdi.

İşte o zaman tablo daha da kötüye gitti ve Bitcoin fiyatı 26.000 doların biraz altına düştü. Varlık, 12 günün en düşük seviyesini gördükten sonra Çarşamba günü toparlandı ve 26.800 dolara sıçradı.

Fakat yükselişe devam edemedi ve 26.200 doların altına geriledi. Boğalar, dün başka bir yükselişe geçti ancak durduruldular. Bununla birlikte boğaların ısrarı, nihayet saatler önce Bitcoin'in 27.250 dolarlık birkaç günlük zirveye tırmanmasıyla meyvesini verdi.

Şu an itibariyle kripto para birimi hala 27.000 doların biraz üzerinde duruyor. Piyasa değeri 530 milyar dolara yükseldi ve altcoinler üzerindeki hâkimiyeti hafif bir artışla yüzde 49'a çıktı.

Altcoinler

UNUS SED LEO (LEO), Maker (MKR) ve Monero (XMR) varlıklarının yanı sıra diğer büyük altcoinlerin çoğu, Bitcoin'i kuzeye doğru takip etti. Ethereum (ETH) fiyatı yüzde 4'lük artışın ardından 1.700 dolara yaklaştı. BNB fiyatı yüzde 2'lik artışın ardından 220 dolara yaklaştı. XRP, Dogecoin (DOGE) ve Polkadot (DOT) da BNB ile benzer yüzdeler ekledi.

Cardano (ADA), Solana (SOL), TRON (TRX), Polygon (MATIC) ve Litecoin (LTC) gibi altcoinlerden ise daha fazla kazanç geliyor. SOL fiyatı, yüzde 5.5'lik artışla 20 doların üzerine çıkarak bu grubun en iyi performansını sergiliyor.

Genel olarak bakıldığında bugün en fazla yükselişi gösteren yüzde 11 ile Compound (COMP) olurken, onu yüzde 9'ar artış ile ApeCoin (APE), Aave (AAVE), Pepe (PEPE) ve Arbitrum (ARB) takip etti.

Kripto para piyasasının toplam değeri bir günde yüzde 2,5 (veya 30 milyar dolar) arttı ve 1,080 trilyon doların üzerine çıktı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 29 Eylül 2023

Kripto Para Piyasasında Son Durum: 29 Eylül 2023 içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar